Ухвала від 29.02.2012 по справі 8-а/0817/432/2012

Справа № 8-а/0817/432/2012

УХВАЛА

"29" лютого 2012 р. смт. Новомиколаївка

Новомиколаївський районний суд Запорізької області в складі

Головуючого судді ВДОВЕНКО В.О.

Секретаря ГАВРИШ О.А

розглянувши у відкритому судового засіданні в залі суду смт Новомиколаївка заяву Управління Пенсійного фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області (надалі - УПФУ Новомиколаївського в районі про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами по справі № 2-а/0817/39/11 за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Новомиколаївському районі про визнання протиправними дій та зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги та матеріали справи № 2-а/0817/39/11

ВСТАНОВИВ:

05.01.2011 року Новомиколаївський районний суд виніс постанову по справі № 2-а/0817/39/11 за позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Новомиколаївському районі про визнання протиправними дій та зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, якою позов позивача було задоволено: визнано незаконною бездіяльність УПФУ в Новомиколаївському районі щодо не нарахування та невиплати позивачу підвищення до пенсії у розмірі надбавки згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»№ 2195 від 18.11.2004 року за період з 01 липня по 01 січня 2011 року та зобов'язано УПФУ призначити та виплатити позивачу надбавку до пенсії, передбачену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 01 липня по 01 січня 2011 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановленої на час виплат з урахуванням різниці, яка була виплачена.

Копія цієї постанови була надіслана УПФУ в Новомиколаївському районі м. для відома та виконання та отримання УПФУ 13.01.2011 року

26 січня 2012 року на адресу суду від УПФУ Новомиколаївського району надійшла заява про перегляд постанови по справі № 2-а0817/39/11 за нововиявленими обставинами, в якій управління просило скасувати зазначену постанову суду та відмовити позивачу в задоволенні позову. В її обґрунтування УПФУ посилається на те, що 19.06.2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 року № 3491 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення ст. : Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовується у порядку і розмірах встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог вищезазначеного закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.-7.2011 року. Рішенням Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України. УПФУ в Новомиколаївському районі вважає, що враховуючи на огляд резолютивної частини рішення Конституційного Суду від 26.12.2011 р. підстави для застосування судами ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при вирішення справ за адміністративними позовами про перерахунок пенсій відповідно до наведених норма зазначених Законів відсутні. Просить суд скасувати постанову по справі № 2-а/0817/39/11 винесене за результатом розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до УПФУ в Новомиколаївському районі про зобов'язання УПФУ призначити та виплатити позивачу надбавку до пенсії, передбачену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 01 липня по 01 січня 2011 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановленої на час виплат з урахуванням різниці, яка була виплачена та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову

Представник відповідача надав до суду заяву про розгляд заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами без його участі. Належним чином повідомлений позивач по справі до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. У відповідності до ч.2 ст.252 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення.

На цих підставах, суд ухвалив розглядати заяву без участі сторін. У відповідності до ст.41 ч.1 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

.Дослідивши матеріали заяви та справи № 2-а/0817/39/11, суд приходить до переконання, що заява УПФУ в Новомиколаївському районі про перегляд судового рішення в зв'язку з нововиявленими обставинами не підлягає задоволенню у зв'язку з наступним.

Розглянувши прийняте рішення по справі. а також заяву, яку було подано відповідачем, суд встановив, що у заяві не оспорюються обставини, що викладені в постанові (щодо статусу дитини війни позивача; періодів та розміру соціальних виплат, які виплачувались позивачу). На цих підставах, у відповідності до ст.252 ч.4 КАС України суд ухвалив не досліджувати докази стосовно обставин, що встановлені в судовому рішенні.

Судом було встановлено, що п.7 ч.1 Закону України від 14 червня 2011 р. «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 р.» Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»доповнено п.4, яким встановлено, що у 2011 р. норми і положення ст.6 Закону України »Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.»

Відповідно до п.2.2. Рішення Конституційного Суду України № 20 -РП/201 ВІД 26 грудня 201 р. ( опубліковано 20.01.2012 р.): «Верховна Рада України, доповнивши п.4 розділ 7 «Прикінцеві положення»Закону України »Про державний бюджет на 2011 рік», визначила Кабінет Міністрів України державним органом, який має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян, тобто надала право Кабінету Міністрів України визначати порядок та розміри соціальних виплат виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного Фонду України, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в п.2,3 ст.116 Конституції України.

Тобто, визначення порядку та розмірів виплат указаним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.

При цьому, відповідно до вищевказаного рішення Конституційного Суду України, визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними) п.4 розділу 7 «Прикінцевих положень»Закону України »Про державний бюджет на 2011 рік» від 23 грудня 2010 року № 2857-У1 з наступними змінами.

На виконання вимог вищевказаного закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 6 липня 2011 р. № 745 «Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.06.2011 р.

Рішення по справі було прийнято 05.01.2011р. На вказаний період часу, постанова Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»від 28 травня 2008 р. № 530 була скасована постановою Окружного адміністративного суду м.Київа від 15.06.2009 р. за № 2/385. Враховуючи ст.58 Конституції України про те, що закони та інші нормативно-правові акт не мають зворотної дії у часі, положення ст.6 Закону України «Про соціальних захист дітей війни»у редакції 2004 р., суд прийшов до висновку про те, що в зв'язку з тим, що постанова КМУ № 745 на час винесення рішення не набула чинності суд правомірно виходив з положень ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»

Крім того, у відповідності до ст.245 ч.3 КАС України, перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

На вищевказаних підставах, суд дійшов висновку про те, що необхідно залишити заяву про перегляд судового рішення без задоволення.

Керуючись ст.ст. 245- 253 КАС України, суд

УХВАЛИВ

Заяву Управління Пенсійного Фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами постанови суду по адміністративній справі № 2-а/0817/39/11 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Новомиколаївському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»від 05.01.2011 р. залишити без задоволення.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного через Новомиколаївський районний суд Запорізької області. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі осіб, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СУДДЯ В.О.ВДОВЕНКО