ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
08 липня 2015 року Справа № 813/3511/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову, Державні реєстратори відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, про припинення підприємницької діяльності, зобов'язання вчинити дії, -
До Львівського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову, Державні реєстратори відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, в якому просить:
- припинити підприємницьку діяльність відповідача;
- зобов'язати Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції внести запис щодо припинення діяльності фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1..
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Суддя зазначає, що згідно з положенням п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зі змісту позовної заяви з'ясовано, що в якості відповідача зазначено фізичну особу-підприємця ОСОБА_1, а у прохальній частині, зокрема, позивач просить зобов'язати Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Львівського міського управління юстиції, якого зазначено третьої особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, вчинити дії.
Таким чином, суддя звертає увагу позивача на необхідність привести позовні вимоги у відповідність ст. 106 КАС України.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До матеріалів справи долучено копії списків згрупованих поштових відправлень з відміткою відділення поштового зв'язку, що лише підтверджує надання послуг відділенням поштового зв'язку щодо здійснення відправлення рекомендованим листом, проте не надає можливості встановити вміст поштового відправлення у зв'язку із відсутністю опису вкладення поштового відправлення.
Суддя звертає увагу на те, що у відповідному списку серед одержувачів державного реєстратора не значиться, таким чином доказів надсилання копії позовної заяви з додатками третій особі позивачем до позовної заяви взагалі не долучено.
Таким чином, в порушення вказаного положення ст. 106 КАС України, позивачем не надано належних доказів надсилання відповідачу та третій особі копій позовної заяви з додатками до неї.
Також суддя вважає за необхідне звернути увагу позивача на наступне.
Згідно з підп. 20.1.37. п. 20.1 статті 20 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", зокрема у ст. 38, визначені підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Відповідно до п. 11.30. Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 року якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі: неподання протягом одного року до контролюючих органів податкових декларацій, документів податкової звітності; якщо установчі документи суперечать чинному законодавству; провадження діяльності, яка суперечить установчим документам та законодавству; наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням; наявності у контролюючого органу передбачених законами України інших підстав для постановлення судового рішення щодо припинення (ліквідації) чи скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання, то керівник контролюючого органу приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, відміни державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
З позовної заяви з'ясовано, що оскільки позивачем у даному спорі є контролюючий орган, то обов'язковою передумовою звернення до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 є розпорядження керівника Державної податкової інспекції у Галицькому районі Державної фіскальної служби у Львівській, прийняття якого передбачено наведеними вище нормами чинного законодавства.
У додатках до вищевказаної позовної заяви таке розпорядження не зазначене та не долучене до матеріалів адміністративного позову, що свідчить про неналежне виконання вимог закону при зверненні до суду.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -
1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову, Державні реєстратори відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, про припинення підприємницької діяльності, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху до 01 вересня 2015 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.
2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.