Ухвала від 09.07.2015 по справі 813/3470/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

09 липня 2015 року 813/3470/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Братичак У.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про стягнення коштів, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про застосування до відповідача ст. 56 Конституції України та стягнення з державного рахунку в його користь 170 мільйонів євро, або рівноцінну суму в гривні, зобов'язати відповідача відновити банківський вклад з усіма компенсаціями в сумі 1 мільярд 347 мільйонів 761 тисяч 137 грн.

Позовні вимоги мотивовані прийняттям Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ незаконних, на думку позивача, судових рішень, а також недотриманням відповідачем норм матеріального і процесуального права, що завдає позивачу матеріальної, моральної та фізичної шкоди.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя дійшла висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити, виходячи з наступного.

Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування. Їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Дана справа не є публічно - правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України і юрисдикція адміністративних судів, встановлена ст. 17 Кодексу, на цей спір не поширюється, оскільки позивач заявляє вимогу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди без вимоги вирішити публічно-правовий спір.

Пунктом 8 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України передбачено, що одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільно - процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Враховуючи те, що позивач заявив позовні вимоги до відповідача про стягнення з державного рахунку в його користь 170 мільйонів євро, або рівноцінну суму в гривні, зобов'язання відновити банківський вклад з усіма компенсаціями в розмірі 1 мільярд 347 мільйонів 761 тисяч 137 грн., а вимогу вирішити публічно - правовий спір (визнати протиправними дії чи бездіяльність, скасування рішення) не заявлено у позовній заяві, тому даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного процесуального судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1, ч. 2, ч. 5 ст. 109, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ про стягнення коштів, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Роз'яснити позивачу, що вказаний спір підлягає розгляду в порядку цивільно-процесуального судочинства.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У випадку застосування частини 3 ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Братичак У.В.