Категорія статобліку 6.14
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
Іменем України
за результатами розгляду справи в порядку письмового провадження
30 березня 2009 р. Справа № 2а-1479/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Стрельнікової Н.В.
при секретарі Світлицькій О.О.
розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Прокурора Комунарського района м. Запоріжжя в інтересах держави в особі
органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя
про стягнення фінансових санкцій,
за участю представників сторін:
від прокуратури: не з'явився
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
Прокурор Комунарського района м. Запоріжжя звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якій просить суд стягнути з відповідача 1700,00 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування позову прокурор посилається на те, що уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області 29.05.2008 р. проведено перевірку додержання ПП ОСОБА_1 вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт № 070619. Перевіркою виявлено порушення відповідачем вимог ст. 60 вказаного Закону, а саме здійснення пасажирських перевезень на договірних умовах без ліцензійної картки. 16.07.2008 р. за вказане правопорушення на ПП ОСОБА_1 накладено фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн., які підприємцем в добровільному порядку не сплачені.
В судове засідання прокурор та позивач не з'явилися, заявою від 30.03.2009 р. (вх. №№ 4751, 4752) просять суд розглянути справу за їх відсутності. Позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання також не з'явився, заявою від 30.03.2009 р. (вх. № 4748) позовні вимоги визнав у повному обсязі, просить суд розглянути справу без його участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи зі її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»(надалі за текстом -Закон) центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Статтею 60 вказаного Закону передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (надалі за текстом -Порядок), відповідно до п. 1 якого вказаного, що цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Згідно зі ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень:
- для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені
законодавством України;
- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
- для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів
доходів громадян.
29.05.2008 р. уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області проведено перевірку додержання ПП ОСОБА_1 вимог закону України «Про автомобільний транспорт», якою виявлено порушення підприємцем вимог ст. 60 вказаного Закону, а саме -здійснення пасажирських перевезень на договірних умовах без ліцензійної картки. За фактом проведення перевірки складено акт № 070619 від 29.05.2008 р.
Відповідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за
місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
16.07.2008 р. Заступником начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області ОСОБА_2 прийнято постанову про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 грн.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж
протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
ПП ОСОБА_1 суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив. Доказів погашення суми фінансових санкцій на час розгляду справи суду не надано.
Отже вимоги прокуратури та позивача слід визнати законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 158-163 КАС України, суд -
Адміністративний позов Прокурора Комунарського района м. Запоріжжя в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69000, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Комунарського району Запорізької області (код бюджетної класифікації «Адміністративні штрафи та інші санкції»21081100, код ЄДРПОУ 34677119, Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, р/р31118106700005) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
01.04.2009 р. постанова не набрала законної сили
Суддя: