Категорія статобліку 2.18
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
26 січня 2009 р. Справа № 2а-554/09/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Стрельнікова Наталя Вікторівна, розглянувши матеріали
адміністративного позову: ОСОБА_1, м. Запоріжжя
до: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області,
м. Запоріжжя
про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, -
встановив:
24.01.2009 р. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, в якій позивач просить визнати незаконною відмову відповідача у проведенні за його заявою приватизації квартири № 805 у житловому будинку № 17 по вул. М. Чуйкова у м. Запоріжжі; зобов'язати відповідача провести приватизацію найманої квартири № 805 у житловому будинку № 17 по вул. М. Чуйкова у м. Запоріжжі.
В порядку забезпечення позову ОСОБА_1 також просить суд заборонити Регіональному відділенню ФДМУ по Запорізькій області вчиняти будь-які дії, пов'язані з відчуженням або передачею на баланс чи у користування іншим особам житлового будинку № 17 по вул. М. Чуйкова у м. Запоріжжя, посилаючись на те, що відповідачем на даному етапі проводиться робота з передачі житлового будинку у комунальну власність територіальної громади м. Запоріжжя, що на думку позивача, зробить неможливим поновити строк використання житлових чеків для приватизації найманої квартири.
Згідно зі ст. 117 ч. 1 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Вивчивши матеріали адміністративного позову та додані до нього документи суддя приходить до висновку, що відсутні будь-які об'єктивні дані, з яких можливо зробити висновок, що до ухвалення рішення в адміністративній справі існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, а так само захист цих прав, свобод або інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення, чи для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, оскільки право позивача на приватизації найманою квартири навіть при передачі житлового будинку у комунальну власність порушено не буде, у зв'язку з чим клопотання про забезпечення адміністративного позову задоволенню не підлягає.
Суд також вважає необґрунтованими посилання позивача, як на підставу для забезпечення позову, щодо пропуску строку на використання житлових чеків для приватизації найманої квартири, термін використання яких спливає 31.12.2008 р., оскільки на час звернення із позовом вказаний строк уже скінчився.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, суд -
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали) з подальшим поданням апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.В. Стрельнікова