06 липня 2009 р. м. Чернівці Справа №2а-564/09/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Ватаманюка Р.В.;
секретаря -Закієвої А.В.;
за участю:
представника прокуратури - Лерко І.В. ;
розглянувши адміністративну справу за позовом прокурора Першотравневого району м. Чернівці в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам, якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Зарожанський цукровий завод" про стягнення штрафу, -
В поданому до суду адміністративному позові прокурор Першотравневогорайону м. Чернівці в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам, якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку просить суд стягнути з відкритого акціонерного товариства "Зарожанський цукровий завод" на користь Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам, якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до державного бюджету штраф у розмірі 850 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Чернівецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виявлено, що Відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме - до територіального управління не надана регулярна річна інформація за 2007 рік.
В судовому засіданні представник позивача не з'явився, суду надано клопотання про слухання справи без його участі. Представник прокуратури посилаючись на викладене в позовній заяві підтримав позовні вимоги.
Відповідач, належним чином повідомлений, в судове засідання представника повторно не направив, причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надходило.
Суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу справи без участі представника відповідача, що відповідає вимогам ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судом дослідженні письмові докази надані сторонами.
Виходячи з позовних вимог, дослідивши письмові докази та перевіривши матеріали адміністративної справи суд приходить до наступного.
Судом встановлені такі обставини.
Комісією Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України виявлено, що Відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме - до територіального управління Відповідачем не надана регулярна річна інформація за 2007 рік.
По факту правопорушення відносно товариства складено акт правопорушення на ринку цінних паперів від 20.08.2008 року № 122-ЧЦ.
За результатами розгляду справи, постановою № 122-ЧЦ від 27.08.2008 року до ВАТ "Зарожанський цукровий завод" застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 50-ти н.м.д.г. - 850 грн.
До вказаних правовідносин слід застосувати такі положення закону.
Відповідно до статей 39,40 Закону України від 23 лютого 2006 р. N 3480-IV "Про цінні папери та фондовий ринок", емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пунктів 1 та 5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591, зареєстрованого Мінюстом України 5.02.2007 року за №97/13364, емітенти зобов'язані подавати річну інформацію до територіального управління.
Згідно зі ст. ст. 8, 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та положень Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати штрафні санкції та інші санкції на юридичних осіб за порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 вказаного Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Статтею 12 Цього ж Закону визначено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів. Зокрема встановлено, що штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилось вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються копії цих документів та копія протоколу про вилучення цих документів.
Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Згідно з п. 5 розділу І «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 року штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
Однак, відповідач доказів про сплату штрафу Чернівецькому територіальному управлінню ДКЦПФР не надав, що є підставою вважати штраф не сплаченим.
Постанова про накладення санкції товариством також не оскаржена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач не надав належних і достатніх доказів в заперечення заявленого позову.
Виходячи з встановлених обставин та вимог Закону, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, які відповідають дійсним обставинам, а тому позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 112, 136, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Зарожанський цукровий завод" (с. Зарожани, Хотинський район, Чернівецька область, 60004, код ЄДРПОУ 00373132) на користь Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам, якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до державного бюджету за кодом 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції». Реквізити зарахування: МФО 856135 в УДК Чернівецької області, одержувач ВДК у Хотинському районі, ОКПО 23246241на рахунок 31118106700254 штраф за порушення на ринку цінних паперів у сумі 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень)
Постанову складено в повному обсязі 8 липня 2009 року.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Ватаманюк