ПРО ВІДМОВУ У ЗАДОВОЛЕННІ КЛОПОТАННЯ ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1
15 травня 2013 року Справа № 2а-0870/11255/11
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Каракуші С.М.
за участю секретаря Лазько Д.В.
представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
представника відповідача 1 ОСОБА_5
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом: Публічного акціонерного товариства «Запорізькій завод феросплавів»
до: Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великим платниками податків у м. Запоріжжі Державної податкової служби
Управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області
про: визнання дій протиправними та стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість
ПАТ «Запорізький завод феросплавів» звернувся з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великим платниками податків у м. Запоріжжі Державної податкової служби, Управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області про визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання до органу казначейства висновку про відшкодування податку на додану вартість та стягнення з Державного бюджету України суму податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України по декларації з ПДВ за жовтень 2009 року у розмірі 12819149 грн.
Представником відповідача 1 заявлено клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду, яке обґрунтовано тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду, який визначений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вислухавши думку представників позивача, які заперечували проти задоволення зазначеного клопотання, суд приходить до висновку, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України ( у редакції, чинній на час виникнення правовідносин між сторонами), для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 3 цієї ж статті для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до підпункту 15.1.3 пункту 15.1 статті 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Аналогічні положення закріплені у пункті 102.5 статті 102 Податкового кодексу України.
Таким чином, враховуючи приписи частини 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватись інші строки звернення до адміністративного суду, суд приходить до висновку, що позивачем не пропущено строк звернення до суду, у зв'язку з чим заявлене клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У задоволенні клопотання представника відповідача 1 про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя С.М. Каракуша