Постанова від 10.05.2012 по справі 1513/814/12

Справа № 1513/814/12

ПОСТАНОВА

10 травня 2012 року м. Кілія

Суддя Кілійського районного суду Одеської області Бошков М.І. розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2

за ст.ст. 124, 130 ч. 1 КпАП України

ВСТАНОВИВ:

Як вказано в матеріалах, що надійшли з Кілійського ВДАІ, 19.02.2012 року о 01.20 год. гром. ОСОБА_1 в м. Одеса по вул. Старопортофранківська, керуючи автомобілем НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, не витримав безпечну дистанцію, внаслідок чого скоїв наїзд на перешкоду - дерево, що призвело до пошкодження транспортного засобу, в присутності двох свідків відмовився від проходження медичного огляду на стан сп'яніння, в протоколі відмовився від підпису, чим порушив вимоги п. 2.5, 13.1 Правил дорожнього руху та своїми діями скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 і 130 ч. 1 КпАП України.

Правопорушник був викликаний у судове засідання належним чином, про що свідчить відповідне повідомлення, яка долучена до матеріалів справи. До суду повернулася повістка з відміткою про не проживання адресата за вказаною адресою. В протоколі про адміністративне правопорушення адреса ОСОБА_1 вказана с. Дмитрівка Кілійського району, вул. Леніна, 26, куди і була направлена повістка. На усний запит Дмитрівська сільська рада вказала, що дійсно ОСОБА_1 проживає за даною адресою. Таким чином незважаючи на це, правопорушник не з'явився до суду, клопотань щодо розгляду справи не надавав, а тому керуючись регламентом ч. 2 ст. 268 КпАП України, суд розглядає адміністративну справу у відсутності правопорушника.

Дослідивши матеріали справи суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад і подію правопорушення, що підтверджується наступними дослідженими доказами по справі, а саме:

- Протоколом про адміністративне правопорушення серія ВН1 № 476042 від 19.02.2012 р..

- Поясненням свідків правопорушення від 19.02.2012 р..

- Поясненнями правопорушника від 19.02.2012 р..

- Схемою місця пригоди від 19.02.2012 р.

- Постановою Кілійського суду від 17.08.2010 р. про притягнення ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП, за якою правопорушнику було застосоване адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Обставин що пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення відповідно до ст. ст. 34, 35 КпАП України виявлено не було.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає вину ОСОБА_2 повністю доведеною, кваліфікацію його дій за ст. 130 ч. 1 КпАП України - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння. вірною. Також суд вбачає в діях ОСОБА_2 подію і склад правопорушення за ст. 124 КпАП України - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів - вірною.

Таким чином суд відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 КпАП України накладає адміністративне стягнення у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме ст. 130 КпАП України.

Згідно з ст. 284 КпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.

Відповідно до статті 23 КпАП України - адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Беручи до уваги небезпечний характер правопорушення, тривалість та сутність протиправних дій, суд вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік і 6 місяців роки, оскільки на думку суд менш суворий засіб не справить належного виховного впливу на особу правопорушника, не здійснить в повному обсязі завдання регламенту адміністративно-деліктного законодавства та мету адміністративного стягнення, як захід впливу за скоєну винну та протиправну дію.

Керуючись ст. ст. 23, 34-35, 283, 284 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2 у скоєнні адміністративних правопорушень за ст. 124 і 130 ч. 1 Кодексу про адміністративні правопорушення України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік і 6 (шість) місяців.

Відповідно до ст. 317 КпАП України постанова про позбавлення права керування транспортними засобами виконується посадовими особами органів внутрішніх справ, зазначеними у пункті 2 частини другої статті 222 КпАП України.

Постанова може бути оскаржена, або на неї може бути внесено протест прокурором до Апеляційного суду Одеської області шляхом подачі через Кілійській районний суд Одеської області апеляційної скарги, або внесення протесту прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_3