Ухвала від 15.01.2010 по справі 2а-167/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

15 січня 2010 року Справа № 2а-167/10/0870

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Янюк О.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, м. Запоріжжя

до Виконавчого комітету Запорізької міської ради Запорізької області

про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2009 №189/39

ВСТАНОВИВ:

14.01.2010 ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Виконавчого комітету Запорізької міської ради Запорізької області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 27.05.2009 № 189/39 «Про оформлення права власності на об'єкти нерухомості», про оформлення права комунальної вланості на гараж № 1 (літ Б) загальною площею 27,30 кв.м., що розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сорок років Радянської України, 51-А.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, виходячи із наступного:

Відповідно до ст.4 КАС України, правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.

Визначення поняття “справа адміністративної юрисдикції” наведено у ст. 3 КАС України, згідно якої це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Пунктом 7 ст. КАС України визначено виперпне коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Разом із цим, необхідно звернути увагу позивача на те, що участь у справі суб'єкта владних повноважень не є безумовною підставою віднесення такого спору до категорії адміністративна справа.

Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем ставляться вимоги про скасування рішення відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, а саме, рішення від 27.05.2009 № 189/39 «Про оформлення права власності на об'єкти нерухомості». Тобто, фактично спірні правовідносини виникли між позивачем та відповідачем з приводу оформлення права власності на об'єкти нерухомості, визначені у спірному рішенні.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги на захист прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин.

З урахуванням наведеного, встановлено, що виконавчим комітетом Запорізької міської ради Запорізької області не прийнято будь-якого рішення або не вчинено дій, які порушують права, свободи та інтереси позивача у сфері публічно-правових відносин. У даному випадку, як свідчать матеріали позову, спір між сторонами безпосередньо пов'язаний із реалізацією права власності на нерухоме майно (спір про право), що в свою чергу, виключає вирішення спору в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України, право володіння майном відноситься до цивільних прав, а ст. 16 Цивільного кодексу України передбачені способи захисту цивільних прав та інтересів судом.

Тобто, виконавчим комітетом Запорізької міської ради не прийнято будь-якого рішення або не вчинено дій (бездіяльності), які порушують права, свободи та інтереси позивача у сфері публічно-правових відносин, а, отже, даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства за правилами Цивільного процесуального кодексу України.

Враховуючи викладено, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2а-167/09/0870 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Запорізької міської ради Запорізької області про визнання протиправним та скасування рішення від 27.05.2009 №189/39.

Копію цієї ухвали, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати позивачу - ОСОБА_1.

Роз'яснити позивачу що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 5 днів з моменту її проголошення у повному обсязі.

Апеляційна скарга на ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.С. Янюк