Постанова від 25.10.2011 по справі 2-а/2506/18690/11

Справа № 2-а/2506/18690/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.10.2011 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Жук М.І., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити доплату до пенсії,

ВСТАНОВИВ:

22.09.2011 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними щодо виплати йому, як непрацюючому пенсіонеру проживаючому в зоні гарантованого добровільного відселення доплати до пенсії та додаткової пенсії з 01 червня 2011 року у розміру меншому, ніж передбачено ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачеві, як непрацюючому пенсіонеру проживаючому в зоні гарантованого добровільного відселення з 01 червня 2011 року згідно ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року № 796-ХІІ доплати до пенсії виходячи з розміру дві мінімальні заробітні плати, а також додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, віднесеним до категорії 3 -25 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідачем надіслано заперечення на позовну заяву, в яких він просить відмовити в задоволенні позову, так як позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі та отримує пенсію за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”з 01.07.2011 року. Крім того, відповідач наполягає на тому, що Законом України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”від 18.06.2011 року, яким доповнено його Прикінцеві положення пунктом 4 та установлено, що норми та положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання зазначеного Закону Кабінетом Міністрів України від 06.07.2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”, яка набрала чинності 23.07.2011 року та відповідно до вимог якої управління і здійснює відповідні виплати починаючи з 23.07.2011 року.

З матеріалів справи вбачається, що позивач має статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 3), і є непрацюючим пенсіонером, який проживає в зоні гарантованого добровільного відселення.

Позивач отримує пенсію в управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області з 01.07.2011 року.

Згідно ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до категорії 3, додаткова пенсія, за шкоду, заподіяну здоров'ю, визначається у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком; відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення -дві мінімальні заробітні плати. Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішені даного спору підлягає застосуванню ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.

Суд вважає, помилковим посилання відповідача на те, що розмір виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, визначений постановою КМУ від 26.07.1996р. № 836, відповідає вимогам ст.ст. 62, 67 цього Закону, оскільки даною постановою Кабінет Міністрів України значно звужує зміст та обсяг прав позивача, встановлених цим же Законом.

19.06.2011 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” № 3491-VI (далі по тексту -Закон № 3491), яким установлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, статей 14, 22, 37 та частини 3 статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. Водночас новий порядок та розміри виплат по вищенаведеним статтям встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року, яка набрала чинності 23.07.2011 року. За таких обставин відсутні підстави для задоволення вимог в частині зобов'язання відповідача здійснювати нарахування позивачеві додаткової пенсії та доплати до пенсії відповідно до положень ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” починаючи з 23.07.2011 року.

На підставі ст. 19 Конституції України, ст. 51, ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, керуючись ст. ст. 2, 7, 14, 158-163, 256 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 в розмірі меншому, ніж встановлено ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.07.2011 року по 22.07.2011 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком та доплату до пенсії непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю в розмірі двох мінімальних заробітних плат з 01.07.2011 року по 22.07.2011 року у відповідності до ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з врахуванням вже проведених виплат.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова суду прийнята в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

Попередній документ
46516609
Наступний документ
46516611
Інформація про рішення:
№ рішення: 46516610
№ справи: 2-а/2506/18690/11
Дата рішення: 25.10.2011
Дата публікації: 17.07.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі:; соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи