Постанова від 25.10.2011 по справі 2-а/2506/18597/11

Справа № 2-а/2506/18597/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.10.2011 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Жук М.І., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити доплату до пенсії,

ВСТАНОВИВ:

20.09.2011 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними щодо призначення та виплати щомісячної доплати до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, у розмірі нижчому ніж передбачено ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок щомісячної доплати до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановленому ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та забезпечити її виплату з 29.04.2011 року по 22.07.2011 року та стягнути не донараховану та не сплачену відповідачем суму щомісячних доплат до пенсії з урахуванням фактично виплачених сум.

В позовній заяві позивач вказав, що отримує пенсію за віком згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та проживає у зоні гарантованого добровільного відселення. Вважає, що відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” має право на отримання доплати до пенсії як непрацюючий пенсіонер в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Обов'язок проведення перерахунку покладено на органи пенсійного забезпечення незалежно від заяви пенсіонера про проведення такого перерахунку. Вказана доплата до пенсії повинна також постійно коригуватися у відповідності до збільшення мінімальної заробітної плати. Відповідач не виплачує йому належні суми повністю, що змусило звернутися до суду.

Відповідачем надіслано заперечення на позовну заяву, в яких він просить відмовити в задоволенні позову, так як постановою Кабінету Міністрів України №836 від 26 липня 1996 року відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України від 11 жовтня 1995 року, встановлено розміри виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Розмір виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, визначений постановою КМУ від 26.07.1996 р. №836, відповідає вимогам ст.ст. 62, 67 даного Закону.

З матеріалів справи вбачається, що територія, на якій проживає позивач, відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року з наступними змінами та доповненнями -відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, що стверджується посвідченням потерпілої внаслідок аварії на ЧАЕС позивача.

Відповідно до статті 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції Закону N 230/96-ВР від 06.06.96, непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення, провадиться доплата до пенсії в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Позивач є непрацюючим пенсіонером, проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, а тому має право на отримання доплати до пенсії, як проживаючий на території радіоактивного забруднення в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішені даного спору підлягає застосуванню ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.

Частиною 3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Суд вважає, помилковим посилання відповідача на те, що розмір виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, визначений постановою КМУ від 26.07.1996р. № 836, відповідає вимогам ст.ст. 62, 67 цього Закону, оскільки даною постановою Кабінет Міністрів України значно звужує зміст та обсяг прав позивача, встановлених цим же Законом.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини та прийшовши до переконання про наявність достатніх підстав для прийняття постанови у даній адміністративній справі у скороченому провадженні, керуючись ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст.ст. 7 - 14, 122, 158 - 163, 167,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі щодо відмови в перерахунку та виплаті доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 за період з 29.04.2011 року по 22.07.2011 року протиправними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі перерахувати та виплатити ОСОБА_1 за період з 29.04.2011 року по 22.07.2011 року доплату до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Постанова суду прийнята в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: