Ухвала від 15.12.2014 по справі 732/1973/14

Справа № 732/1973/14

Провадження № 1-кс/732/165/14

УХВАЛА

15 грудня 2014 року м. Городня

Слідчий суддя Городнянського райсуду Чернігівської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора про проведення позапланової виїзної ревізії, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдининого реєстру досудових розслідувань за № 42014270110000010 від 26.06.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України;

ВСТАНОВИВ:

11 грудня 2014 року до Городнянського райсуду Чернігівської області надійшло клопотання ст. прокурора прокуратури Городнянського району ОСОБА_3 про проведення позапланової виїзної ревізії фінансово - господарської діяльності у відділі освіти Городнянської райдержадміністрації Чернігівської області.

Клопотання прокурора про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії обґрунтовано тим, що відділом освіти Городнянської РДА не було вчасно проведено процедуру державних закупівель продуктів нафтоперероблення рідких на 2014 рік, у зв'язку з чим, виникла загроза зриву навчального процесу.

13.01.2014 року між відділом освіти та ПП «Юніон - ГПСС» укладено додаткову угоду, якою дію договору № 1 від 15.03.2013 продовжено на строк, достатній для проведення процедури закупівлі у 2014 році, в обсязі 20 % (84 688 грн.) суми, визначеної у договорі, укладеному у минулому році. Зазначена позиція узгоджується з вимогами ч. 6 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Отриманого на підставі додаткової угоди пального вистачило до середини лютого 2014 року (покази бухгалтера відділу освіти ОСОБА_4 ). Проте, на той час процедуру державних закупівель проведено не було.

Згідно пояснень директора ПП «Юніон - ГПСС» ОСОБА_5 , приблизно у лютому 2014 року до нього звернувся голова Городнянської РДА ОСОБА_6 з проханням надати пальне у борг, на що отримав згоду.

У зв'язку з цим, між сторонами було досягнуто усної домовленості про поставку продуктів нафтоперероблення рідких у борг. Після закінчення процедур закупівлі, визначення переможця та укладання з ним договору поставки, відділ освіти зобов'язувався повернути пальне у кількості, яка була отримана від підприємства у борг.

В той же час, у відповідності до пояснень сторін первинні облікові документи про прийом - передачу товару у вищевказаних організацій відсутні.

24.03.2014 року комітетом з конкурсних торгів відділу освіти Городнянської РДА пропозицію ПП «Юніон-ГПСС» визнано найбільш вигідною та акцептовано. На підставі цього, 11.04.2014 між переможцем та замовником укладено договір № 3 про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти на загальну суму 746 300 грн.

У травні місяці поточного року ПП «Юніон - ГПСС» складено видаткові накладні про передачу пального, яке відпускалося відділу освіти у борг упродовж лютого - квітня 2014 року, із зазначенням у них вартості товару, діючої вже на момент видачі зазначених накладних. У подальшому дані первинні документи підписані сторонами та виконані.

Згідно пояснень начальника відділу освіти Городнянської РДА ОСОБА_7 , погашення заборгованості, що виникла перед ПП «Юніон - ГПСС» за постачання продуктів нафтоперероблення, здійснювалося за цінами на пальне, які були вказані в укладеному між сторонами договорі № 3 від 11.04.2014.

З вищезазначеного слідує, що фактична закупівля відділом освіти продуктів нафтоперероблення рідких упродовж лютого - квітня поточного року у ПП «Юніон - ГПСС» здійснювалася за бюджетні кошти без правових підстав.

У ході досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій направлених на встановлення обставин кримінального правопорушення, однак, подальше розслідування не можливе без відповідних висновків Державної фінансової інспекції в Чернігівській області.

Статтею 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Згідно ч. 2 постанови КМУ від 13.08.2014 № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Приймаючи до уваги вищевказане та враховуючи, що результати позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Городнянської РДА в частині купівлі у ПП «Юніон - ГПСС» продуктів нафтоперероблення рідких мають суттєве значення для встановлення факту заподіяння державним інтересам матеріальних збитків, їх розміру та інших обставин кримінального правопорушення, необхідно отримати рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії.

Клопотання щодо фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування від слідчого чи прокурора не надходило.

Враховуючи приписи ст. 107 КПК України, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання без фіксації технічними засобами.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання.

Вислухавши думку прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, інші необхідні відомості.

Посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку, зокрема, копії рішення суду про дозвіл на проведення

позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, інші необхідні відомості.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 40, 93, 99 Кримінального процесуального кодексу України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та п.п. 27 - 29, 33 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 № 550;-

УХВАЛИВ:

1. Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Городнянської райдержадміністрації (юридична адреса: 15100, Чернігівська область, Городнянський район, м. Городня, вул. Льнозаводська, 6, тел./ факс (04645) 2-12-64);

2. Термін проведення позапланової виїзної ревізії встановити з 22.12.2014 року по 30.12.2014 року;

3.Проведення позапланової виїзної ревізії доручити спеціалістам Державної фінансової інспекції України в Чернігівській області.

4.На вирішення позапланової виїзної ревізії поставити наступні питання:

· Які порушення бухгалтерського обліку та іншого законодавства допущені посадовими особами відділу освіти Городнянської РДА під час закупівлі продуктів нафтоперероблення рідких у ПП «Юніон - ГПСС» за усною домовленістю?

·Чи за цільовим призначенням протягом 2014 року використовуавлися бюджетні кошти, виділені відділу освіти на закупівлю продуктів нафто перероблення рідких?

·Чи заподіяні вищевказаними діями (бездіяльністю) посадових осіб відділу освіти Городнянської РДА збитки державі, якщо так, то в якому розмірі та хто винен у цьому?

·Чи наявні порушення бухгалтерського обліку та іншого законодавства при прийомі-передачі пального від постачальника до замовника у період виконання усної домовленості (лютий - квітень 2014 року)?

·Яка загальна кількість нафтопродуктів передана відділу освіти за усною домовленістю та загальна сума бюджетних коштів виплачена ПП «Юніон - ГПСС» за товар?

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області на протязі 5 днів.

Слідчий-суддя ОСОБА_1