Єдиний унікальний номер 725/3770/15-к
Номер провадження 1-в/725/57/15
10.07.2015 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали про встановлення адміністративного нагляду міліції відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого Першотравневим районним судом м. Чернівці за ст. 289 ч.2 КК України до 5 років позбавлення волі,-
Начальник Першотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , який після відбування покарання на шлях виправлення не став і систематично почав порушувати громадський порядок.
Стверджує, що 17.11.2014 перебуваючи на автостанції по вул. Садовій, 3 в м. Чернівці у п'яному вигляді, голосно висловлювався нецензурними словами, на зауваження громадян не реагував. На запрошення працівниками міліції пройти до службового кабінету, категорично відмовився, при затриманні намагався втекти, сіпав за форменний одяг, чим вчинив злісну непокору працівнику міліції, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП. Одночасно йому було винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду в разі не припинення антигромадської поведінки.
Після цього ОСОБА_2 належних висновків для себе не зробив і 27.02.2015 року біля 13:00 год., знаходячись по вул. Головній, 128, м. Чернівці не виконав законні вимоги працівника міліції, а саме припинити свої протиправні дії, які полягали у тому, що він палив цигарку у громадському місці, на зауваження працівника міліції відреагував агресивно, висловлювався нецензурними словами та шарпав його за рукав, чим злісну непокору працівнику міліції, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності заст. 185 КУпАП.
Також, ОСОБА_2 належних висновків для себе не зробив і 14.04.2015 року о 11 год. 30 хв., знаходячись по вул. Щербанюка, м. Чернівці, вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівникам міліції, а саме палив тютюнові вироби у громадському місці, при цьому шарпав працівників міліції за форменний одяг, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП. Одночасно йому було винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду в разі не припинення антигромадської поведінки.
Однак не беручи до уваги зроблені йому письмові попередження, гр. ОСОБА_4 , продовжував вести антигромадський спосіб життя.
У зв"язку з наведеним, звернувся до суду для вирішення питання про встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду за пунктом "В" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі".
Представник Першотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області в судовому засіданні підтримав подання і пояснив, що ОСОБА_2 після відбування покарання на шлях виправлення не став і систематично почав порушувати громадський порядок, попереджався про встановлення адміністративного нагляду.
ОСОБА_2 в судовому засіданні визнав факт порушення громадського порядку, неодноразове притягнення до адміністративної відповідальності, вказав, що попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно нього, не заперечував проти його встановлення та додав, що працює водієм торгівельної фірми.
Відповідно до п. «В» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі"- адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ,систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі"- підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Частиною 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Отже, на підставі вищевикладених норм, вважаю, що подання про встановлення адміністративного нагляду міліції відносно ОСОБА_2 підлягає задоволенню, оскільки подане до суду з додержанням вимог чинного законодавства та необхідність встановлення обмежень доведена у судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 2-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Застосувати відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 - адміністративний нагляд строком на 1(один) рік.
Встановити ОСОБА_2 наступні обмеження
адміністративного нагляду:
а) заборонити вихід з квартири АДРЕСА_2 у період з 22.00 год. до 06.00 години, крім роботи в цей час;
б) заборонити виїзд за межі м. Чернівці, без узгодження з Першотравневим РВ УМВС України в Чернівецькій області;
в) заборонити відвідування винних магазинів, кафе, барів, шашличних
та інших місць, де продаються спиртні напої;
г) зобов'язати з'являтись на реєстрацію в Першотравневий РВ УМВС України в Чернівецькій області в 1,2,3,4 понеділок кожного місяця до начальника сектору дільничних інспекторів міліції, а вразі його відсутності до чергового Першотравневого РВ.
Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1