24.09.2013
Справа № 3-779
за 2013 рік
24 вересня 2013 року суддя Новоселицького районного суду Чернівецької області Ляху Г.О., розглянувши в залі суду міста Новоселиця справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої начальником фінансового управління Новоселицької райдержадміністрації Чернівецької області, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 188-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
12 серпня 2013 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 188-1 ч.2 КУпАП у зв'язку з тим, що станом на 26 липня 2013 року вона порушила вимоги ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів” та не дотримувалася нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за період 2010-2012 років.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні даного правопорушення не визнала та пояснила, що в 2011 році у фінансовому управлінні було прийнято на роботу одну особу в порядку визначеному Законом України “Про державну службу”. При цьому, з метою працевлаштування інвалідів, був зроблений запит в районний центр зайнятості щодо перебування інвалідів на обліку. Однак, інвалідів, які підходили б за критеріями роботи в управлінні, на обліку не було та під час конкурсу з питання працевлаштування не звертались. Про відсутність інвалідів на роботі в управлінні, кожний рік надавалися відповідні звіти. У зв'язку з тим, що самі інваліди не зверталися до неї з питанням працевлаштування, вважає себе невинною у вчиненні адміністративного правопорушення.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження по справі слід закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 188-1 КУпАП відповідальність особи настає за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів, а згідно ст. 9 КУпАП обов'язковою умовою скоєння адміністративного правопорушення є наявність вини з боку порушника.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи відсутні будь-які дані, які вказують на умисне невиконання ОСОБА_1 нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів, а також враховуючи, що до фінансового управління за 2010-2012 роки інваліди з питанням працевлаштування не зверталися, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, у зв'язку із чим провадження по справі слід закрити.
Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 не дотримувалася нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за період 2010-2012 років.
Таким чином, на час направлення до суду протоколу про адміністративне правопорушення, строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчились.
Керуючись ст.ст. 188-1 ч.2, 247 п.1 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором в десятиденний строк з дня її винесення через Новоселицький районний суд до апеляційного суду Чернівецької області в порядку передбаченому КАС України.
Суддя: