Ухвала від 09.07.2015 по справі 825/2157/15-а

-копія-

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

09 липня 2015 року м. Чернігів Справа № 825/2157/15-а

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Бородавкіна С.В. розглянувши матеріали адміністративного позову Відділу освіти Срібнянської районної державної адміністрації до Державної фінансової інспекції у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування пункту вимоги,-

ВСТАНОВИЛА:

07.07.2015 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування пункту 6 вимоги Прилуцької об'єднаної державної фінансової інспекції від 08.09.2014 № 2-18/1402.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Як вбачається з позовної заяви, предметом даного спору є визнання протиправним та скасування пункту 6 вимоги Прилуцької об'єднаної державної фінансової інспекції від 08.09.2014 № 2-18/1402 про усунення порушень законодавства, в частині відсутності умов роботи, які обумовлюють застосування коефіцієнту К=1,2 до трудовитрат, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 25 112,00 грн.

Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено строк звернення до адміністративного суду, зокрема, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з позовної заяви, Відділу освіти Срібнянської районної державної адміністрації стало відомо про порушення прав з моменту отримання ними вимоги Прилуцької об'єднаної державної інспекції від 08.09.2014 № 2-18/1402 про усунення порушень законодавства, але до суду позивач звернувся лише 07.07.2015 (відповідно до штампу реєстрації вхідної кореспонденції суду), тобто позов подано після закінчення строків звернення до суду.

У відповідності до вимог статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників процесу та своєчасного виконання ними передбачених процесуальним законом певних процесуальних дій. Інститут строків у судовому процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.

При цьому, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

Позивач в адміністративному позові не навів жодних обґрунтованих підстав поважності пропуску строку звернення до суду та не надав жодних доказів, які б свідчили про наявність обґрунтованих причин, що перешкоджали йому звернутися за захистом порушеного права у строки, встановлені статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.

За таких обставин, суд вважає, що відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, тому адміністративний позов має бути залишений без розгляду.

Крім того, суд звертає увагу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Відділу освіти Срібнянської районної державної адміністрації до Державної фінансової інспекції у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування пункту вимоги - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя підпис ОСОБА_1

З оригіналом згідно

Ухвала суду від 09.07.2015 не набрала законної сили.

Суддя С.В. Бородавкіна

09.07.2015