Ухвала від 13.12.2012 по справі 2а/0270/5509/12

УХВАЛА

м. Вінниця

13 грудня 2012 р. Справа № 2а/0270/5509/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Бошкової Юлії Миколаївни,

за участю:

секретаря судового засідання: Мельника Віктора Сергійовича

позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача у справі

за позовом: ОСОБА_1

до: територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області

про: визнання протиправної та скасування постанови

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про визнання протиправної та скасування постанови.

Разом з адміністративними позовом позивачем заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку на звернення до суду поважними. Дане клопотання мотивовано тим, що позивачу стало відомо про оскаржувану постанову 21 листопада 2012 року під час надання пояснень з приводу сплати штрафних санкцій в прокуратурі Теплицького району Вінницької області.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлене клопотання та просив суд його задовольнити.

Представник відповідача заперечував проти задоволення клопотання позивача про визнання причин пропуску строку на звернення до суду поважними та просив суд відмовити у його задоволення.

Заслухавши пояснення учасників процесу, оцінивши наявні у справі докази, суд виходить з наступного.

Положення щодо строків звернення до адміністративного суду врегульовані статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

За загальним правилом, перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на звернення до адміністративного суду, тобто коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Правовий припис "в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом" означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, який встановлений законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.

Встановлення таких строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними певних процесуальних дій, передбачених КАС України не зловживаючи ними.

Як випливає з позовної заяви, позивач просить скасувати постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області №146332 від 06.08.2012 року.

Позивач пояснив, що 06.08.2012 року він був присутнім у територіальному управлінні Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області під час розгляду справи щодо порушення ним законодавства про автомобільний транспорт згідно акту проведеної перевірки 13.07.2012 року. Після розгляду зазначеної справи йому повідомили, що про результати буде повідомлено додатково.

Згідно копії супровідного листа від 07.08.2012 року за вих. № 02-3/3367, копії поштового конверта та рекомендованого повідомлення про вручення позивачу надсилалась постанова про застосування фінансових санкцій від 06.08.2012 року, однак вказана постанова позивачем не отримана, на адресу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області повернувся конверт з відміткою поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання".

Про оскаржувану постанову ОСОБА_1 стало відомо 21.11.2012 року в прокуратурі Теплицького району Вінницької області, якого було викликано для дачі пояснень з приводу сплати штрафних санкцій в розмірі 1700 грн., накладених 06.08.2012 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області, що підтверджується копією повістки старшого прокурора прокуратури Теплицького району Вінницької області ОСОБА_3

Представник відповідача не заперечував проти того, що ОСОБА_1 оскаржувану постанову, яка надсилалася територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області на його адресу не отримав та повідомив, що йому дійсно могло стати відомо про оскаржувану постанову лише під час надання пояснень в прокуратурі Теплицького району Вінницької області.

Відповідно до частини 1 статті 100 КАС, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

З наведеного вище випливає, що обставини на які посилається позивач можуть свідчити про неможливість звернення останнього із позовом до суду вчасно, а тому можуть бути визнані поважними.

Тому, суд прийшов до висновку, що клопотання позивача про визнання причин пропуску строку на звернення до суду поважними слід задовольнити та визнати причину пропуску строку звернення до суду поважною.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 165, 186, 254 КАС України суд, -

УХВАЛИВ :

Клопотання позивача про визнання причин пропуску строку на звернення до суду поважними задовольнити та визнати причину пропуску строку звернення до суду поважною.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна