Справа №: 486/818/13-п Провадження № 3/486/284/2013
16 квітня 2013 року Суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Падалка В.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Територіальної Державної інспекції з питань праці у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, працюючого головою комісії з соціального страхування ПП "Южноукраїнський комбінат харчування", мешканку м. Южноукраїнськ Миколаївської області, вул. Енергобудівників, 15/2, - за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
29.03.2013 року інспектором праці Територіальної Державної інспекції з питань праці в Миколаївській області проведено перевірку додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на ПП "Южноукраїнський комбінат харчування", розташованому в м. Южноукраїнську Миколаївської області вул. Мира, 11.
В ході вказаної перевірки встановлено, що на підприємстві створена та діє комісія із соціального страхування в складі голови комісії - ОСОБА_1, заступника голови та членів комісії, що оформлено наказом від 05.09.2012 року № 08/74.
Вибірковою перевіркою протоколів засідання комісії із соціального страхування ПП "Южноукраїнський комбінат харчування" встановлено, що в порушення ч.1 ст. 52 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", відповідно до якої документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.
На протязі січня 2012 року - березня 2013 року комісія з соціального страхування засідає 1-2 рази на місяць, в наслідок чого відбувається порушення строків розгляду листків непрацездатності. Так, листок непрацездатності ОСОБА_2 АВЦ № 482620 ( період непрацездатності з 27.11.2012 року по 30.11.2012 року ) зареєстрований на підприємстві 03.12.2012 року, листок непрацездатності ОСОБА_3 АВЦ № 482677 ( період непрацездатності з 26.11.2012 року по 30.11.2012 року ) зареєстрований на підприємстві 03.12.2012 року, а засідання комісії із соціального страхування щодо розгляду документів про визначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам відбулося 17.12.2012 року, що підтверджується протоколом № 12 засідання комісії із соціального страхування від 17.12.2012 року.
Листок непрацездатності ОСОБА_4 АВЦ № 483213 ( період непрацездатності з 27.02.2013 року по 01.03.2013 року ) зареєстрований на підприємстві 04.03.2013 року, листок непрацездатності ОСОБА_5 АВЦ № 483197 ( період непрацездатності з 25.02.2013 року по 05.03.2013 року ) зареєстрований на підприємстві 06.03.2013 року, листок непрацездатності ОСОБА_6 АВЦ № 506663 ( період непрацездатності з 22.02.2013 року по 01.03.2013 року ) зареєстрований на підприємстві 04.03.2013 року, листок непрацездатності ОСОБА_7 АВЦ № 506670 ( період непрацездатності з 22.02.2013 року по 05.03.2013 року ) зареєстрований на підприємстві 06.03.2013 року, а засідання комісії із соціального страхування щодо розгляду документів про визначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам відбулося 20.03.2013 року, що підтверджується протоколом № 05 засідання комісії із соціального страхування від 20.03.2013 року та призвело до порушення строків виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення визнала повністю.
ОСОБА_1 суду пояснила, що на ПП "Южноукраїнський комбінат харчування" працює понад 200 осіб, у зв'язку із збільшенням захворювань серед працівників підприємства протягом зимово-весняного періоду, комісії із соціального страхування щодо розгляду документів про визначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг застрахованим особам фізично було дуже важко розглядати кожен лист непрацездатності, тому засідання проводилися при наявності декількох листів непрацездатності, при цьому несвоєчасне засідання комісії не призвело до невірного нарахування лікарняних, жодних збитків або шкоди працівникам не завдано. Просить суд звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням. У вчиненому щиро кається.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №14-05-007/0024 від 29.03.2013 року ( а.с. 3 ), копією акту перевірки №14-05-007/0037 від 29.03.2013 року ( а.с. 4-6 ), копією наказу № 08/74 від 05.09.2012 року "Про внесення змін у склад комісії" ( а.с. 7 ), копією протоколу засідання комісії з соціального страхування № 12 від 17.12.2012 року ( а.с. 8 ), копією протоколу засідання комісії з соціального страхування № 05 від 20.03.2013 року ( а.с. 9 ), копією довідки про заробітну плату до листка непрацездатності та копією листка непрацездатності серії АВЦ № 483197 від 25.02.2013 року ( а.с. 10 ), копією листка непрацездатності серії АВЦ № 482620 від 27.11.2012 року ( а.с. 11 ) та копією довідки про заробітну плату до листка непрацездатності ( а.с 12 ) .
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, а саме інші порушення вимог законодавства про працю.
Враховуючи відсутність будь-яких негативних наслідків, наявність пом'якшуючих обставин, зокрема, щире каяття, вчинення адміністративного правопорушення вперше, відсутність суспільної шкоди від вчиненого діяння, суддя вважає можливим визнати вчинене адміністративне правопорушення малозначним та на підставі ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 283, 284 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП.
На підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_8