Справа №: 1424/1825/2012 Провадження № 3/1424/659/2012
30 серпня 2012 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Далматової Г. А.
при секретарі Філіпповій Ю.І.
розглянувши відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Вознесенської об'єднаної державної фінансової інспекції Державної фінансової інспекції а Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої на посаді начальника відділу культури Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, ІПН НОМЕР_1, зареєстрованої та проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_3,
-за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Перевіркою ревізії фінансово - господарської діяльності Управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, проведеною Вознесенською об'єднаною державою фінансовою інспекцією, було виявлено застосування процедури закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, а саме: незаконне допущення до оцінки при проведенні у 2011 році процедури запиту цінових пропозицій по пропозиції з закупівлі бувшого у використанні автобусу "Мерседес Спринтер" або еквівалент пропозиції конкурсних торгів учасників фізичної особи ОСОБА_2 і ОСОБА_3, відповідно до протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, який підписано ОСОБА_1, як таку, що не відповідає вимогам замовника, зазначеним у запиті. Також, під час перевірки було виявлено незаконне допущення до оцінки при проведенні у 2011 році відкритих конкурсних торгів по процедурі "Послуги з поточного ремонту приміщень будівлі комунального закладу "Южноукраїнська дитячо-юнацька спортивна школа" пропозиції учасників ТОВ "Південьукраїнськжитлобуд" та МПП "Новатор", відповідно до протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, який підписано ОСОБА_1, які не відповідають кваліфікаційним критеріям в частині відсутності документального підтвердження фінансової спроможності. Крім цього, пропозиція МПП "Новатор" не відповідає документації конкурсних торгів. Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ч.4, ч.5 ст.28, ч.1 ст.29, ст.16, ст.17, ч.6, ч.7 ст.36, ч.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель".
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що тендер на проведення ремонту отримав Захаров, тому вони порахували, що борги, які у нього є, будуть повернуті. Під час закупівлі автобусу копії сервісних книжок потрібні не були, оскільки він бувший у користуванні. Все було зроблено для дітей, яка на сьогодні можуть відвідувати змагання та дуже цим задоволені.
До суду надійшло клопотання трудового колективу Управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про передачу матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд трудового колективу - Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради Миколаївської області.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується Витягом з ОСОБА_3 від 10 серпня 2012 року № 02-24/15 /а.с.2-9/, копією наказу від 10 червня 2011 року № 109 "Про створення Комітету з конкурсних торгів" /а.с.10/, листом № 979/02-07 від 09 листопада 2011 року /а.с.13-14/, копією протоколу № 12 від 08 листопада 2011 року /а.с.15/, копією протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів /а.с.26/, копіями документів конкурсних торгів /а.с.27-46/.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КпАП України, як застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься у документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації).
Відповідно до ст.21 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосовувати захід громадського впливу.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також беручи до уваги характер вчиненого правопорушення і особу ОСОБА_1, а також те, що шкоди державі заподіяно не було, приходить до висновку про доцільність передачі матеріалів відносно ОСОБА_1 на розгляд трудового колективу - Управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради Миколаївської області.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 21, 283, 284 КпАП України,
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 164-14 КпАП України з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу Управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради Миколаївської області для застосування заходів громадського впливу.
Справу про адміністративне правопорушення № 1424/1825/2012 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 КпАП України закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського міського судуОСОБА_4