Постанова від 02.07.2015 по справі 490/1037/15-а

Справа № 490/1037/15-а

нп 2-а/490/32/2015

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2015 року м. Миколаїв

Центральний районний суд міста Миколаєва у складі:

головуючого - судді Подзігун Г.В.

при секретарі - Кошовій О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва адміністративну справу позовом Заступника військового прокурора Миколаївського гарнізону в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник військового прокурора Миколаївського гарнізону звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , вимоги якого зменьшив в ході розгляду справи по суті, про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень та стягнення заборгованості у сумі 3654 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що з 1999 року ОСОБА_1 перебуває в черзі на отримання житла складом сімї 3 особи, житлом не забезпечений. 30.12.2013 року ОСОБА_1 на ім'я військового комісара Миколаївського обласного військового комісаріату поданий рапорт на виплату грошової компенсації за піднайом (найом) житла відповідно до ч.1 ст.12 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Наказами №69 від 18.08.2014 р. та №102 від 06.10.2014 р. військового комісаріату ІНФОРМАЦІЯ_1 зазначено суму виплати грошової компенсації за піднайом (найом) житлових приміщень. Станом на 1 січня 2015 року заборгованість по компенсації за піднайом (найм) жилих приміщень складає 3654,00 грн. Таким чином, відповідач допустив порушення законодавства, чим обмежив законне право позивача на своєчасне та повне одержання коштів за піднайом (найм) жилих приміщень.

В судове засідання позивач не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав. Повідомив, що компенсацію за грудень 2014 року отримав, тому просив стягнути з відповідач на його користь компенсацію за жовтень та листопад 2014 року.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнав.

Вивчивши доводи адміністративного позову та матеріали справи, судом встановлене наступне.

30.12.2013 року ОСОБА_1 звернувся до військового комісару Миколаївського обласного військового комісаріату з рапортом на виплату компенсації за піднайом (найм) житла, відповідно до якого, у зв'язку з відсутністю службового жилого приміщення (гуртожитку, гуртожитку для сімейних курсантів), та просив виплачувати грошову компенсацію.

Згідно довідки військового комісару Миколаївського ОВК від 24.02.2014 року, ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1 . Власник особового рахунку ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до Довідки військового комісару Миколаївського обласного військового комісаріату від 07.05.2014 року, майор ОСОБА_1 перебуває на квартирному обліку у Миколаївському гарнізоні та Миколаївському обласному військовому комісаріаті з 17.03.1999 року складом 3 особи, а саме: він, дружина ОСОБА_2 та донька ОСОБА_1 .

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 03.07.2014 року, відомості щодо нерухомого майна за позивачем його дружиною та сином відсутні.

Наказом військового комісару ІНФОРМАЦІЯ_3 №69 від 18.07.2014 року, наказано виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найм) жилих приміщень ОСОБА_1 , на склад 3 особи у сумі 900,00 грн. на місяць з травня 2014 року.

Наказом військового комісару Миколаївського ОВК від 06.10.2014 року, наказано виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найм) жилих приміщень з 01 липня 2014 року ОСОБА_1 , на склад 3 особи у сумі 1827,00 грн. на місяць.

Відповідно до повідомлення військового комісару ІНФОРМАЦІЯ_3 від 30.01.2015 року за №390, ІНФОРМАЦІЯ_4 для виплати компенсації за піднайом (найм) жилих приміщень на 2014 рік призначено та виділено 159 088,00 грн. Відповідно до вказаних розмірів виплати грошової компенсації за піднайом (найм) жилих приміщень у п.22 наказу Міністерства оборони України Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2014 рік від 14.04.2014 року №240, призначених коштів вистачало для забезпечення військовослужбовців Миколаївського ОВК грошовою компенсацією у повному обсязі за 2014 рік. Однак, відповідно до наказу Міністерства оборони України Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 14.04.2014 №240 від 21.07.2014 №474 було збільшено суму грошової компенсації, що в свою чергу призвело до збільшення потреби в коштах на 110 934,00 грн. ІНФОРМАЦІЯ_2 було направлено до Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України заявку від 30.10.2014 №6782/4 про збільшення потреби в коштах на виплату компенсації до кінця 2014 року в сумі 110 934,00 грн. Але кошти ІНФОРМАЦІЯ_4 призначені не були.

Станом на 01.01.2015 року заборгованість по компенсації за піднайом (найм) жилих приміщень складає 3654,00 грн.

Однак, до теперішнього часу позивач зазначену допомогу не отримав через недостатнє фінансування з Державного бюджету України на утримання Збройних Сил України.

Відповідно до ст.18 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, військовослужбовці перебувають під захистом держави і мають усю повноту прав і свобод, закріплених Конституцією України.

Згідно ч.1 ст. 16 Закону України "Про Збройні Сили України", держава забезпечує соціальний і правовий захист військовослужбовців, резервістів, які виконують обов'язки служби у військовому резерві, та військовозобовязаних, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, членів їх сімей, працівників Збройних Сил України, а також членів сімей військовослужбовців, резервістів та військовозобов'язаних, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час виконання службових обов'язків або постраждали у полоні в ході бойових дій (війни), в умовах надзвичайного стану чи під час виконання службових обов'язків за межами України в порядку військового співробітництва або у складі національного контингенту чи національного персоналу у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

Ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України (ст. 2 Закону України Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей № 2011-ХІ від 20.12.1991 р.).

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст. 2, 4, 9 Закону України Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей № 2011-ХІ від 20.12.1991 р., ст. ст. 159, 160-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Заступника військового прокурора Миколаївського гарнізону в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та стягнення заборгованості - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невиплати майору ОСОБА_1 грошової компенсації за піднайом (найм) житла в період з жовтня по листопад 2014 року.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію за піднайом житла за жовтень листопад 2014 року у сумі 3654 грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Центрального районного суду м. Миколаєва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН