Ухвала від 31.03.2015 по справі 478/309/15-а

Справа №478/309/15-а пров. №2-а/478/12/2015

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

31 березня 2015 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П. розглянувши адміністративний позов прокурора Казанківського району в інтересах ОСОБА_1 до Володимирівської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Казанківського району Миколаївської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа: орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Казанківської селищної ради Миколаївської області,

ВСТАНОВИЛА:

26.02.2015 року прокурор Казанківського району в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Володимирівської ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів Казанківського району Миколаївської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії в якому зазначив, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, було надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. У 2014 році він закінчив Володимирівську ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів та з 01.09.2014 року зарахований і навчається у Березнегуватському професійному ліцеї. Відповідно до ч.7 ст.8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», відповідач був зобов'язаний виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, яка становить 7716 грн., але фактично було сплачено лише 1333 грн. 33 коп. Вважає, що невиплата відповідачем одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 - випускнику з категорії дітей, позбавлених батьківського піклування, порушує його майнові права, тому просив визнати дії відповідача щодо невиплати випускнику з числа дітей, позбавлених батьківського піклування ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги неправомірними та зобов'язати відповідача нарахувати і виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу в розмірі 6382 грн. 67 коп.

Позовна заява прокурор Казанківського району відповідає вимогам, встановленим ст.106 КАС України, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, підстав для повернення позовної заяви, залишення заяви без розгляду або відмови у відкритті провадження немає, тому маються підстави для відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.11, ст.106, ст.183-2 КАС України, суддя

УХВАЛИЛА:

Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовною заявою прокурора Казанківського району в інтересах ОСОБА_1 до Володимирівської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Казанківського району Миколаївської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа: орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Казанківської селищної ради Миколаївської області.

Зобов'язати відповідача, у разі заперечення проти позову, до 14 квітня 2015 року, але не пізніше десяти днів з дня одержання копії даної ухвали та копій документів надати всі матеріали, що були або могли бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчинення дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

Справу розглядати і вирішувати суддею одноособово.

Роз'яснити відповідачу, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Копію ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені ст. ст.49, 51 КАС України.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя