Справа № 2/2506/2725/11
21.07.2011 м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого судді Рахманкулової І.П.,
при секретарі Верещагіній А.О.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Чернігівської міської ради про визнання незаконним рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Чернігівської міської ради, в якому просить визнати пункт №5 дев'ятої сесії шостого скликання Чернігівської міської ради від 31 травня 2011 року про відмову в наданні дозволу на виготовлення технічної документації на передачу земельної ділянки площею 0,01 га із земель міської ради в оренду незаконним. Також позивач просить зобов'язати Чернігівську міську раду розглянути питання щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації на передачу земельної ділянки площею 0,01 га із земель міської ради в оренду на найближчій сесії міської ради.
У судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі з тих підстав, що позовні вимоги належить вирішувати у порядку адміністративного судочинства, оскільки спір виник з приводу оскарження рішення суб'єкта владних повноважень.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що даний позов підлягає розгляду в порядку адміністративної юрисдикції, оскільки він є публічно -правовим, так як стосується оскарження рішення органу місцевого самоврядування, що відповідно до ст. 17 КАС України є компетенцією адміністративного суду.
Конституційний суд України у своєму рішенні №10-рп/2010 від 01.04.2010 року у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів «а», «б», «в», «г»статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснив, що положення пункту 1 частини 1 статті 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно -правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності»слід розуміти так, що до публічно -правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд,-
провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Чернігівської міської ради про визнання незаконним рішення, зобов'язання вчинити певні дії, закрити.
Роз'яснити позивачу, що для вирішення цього спору необхідно звернутися з позовом в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя: