Ухвала від 07.07.2015 по справі 742/2601/15-ц

Провадження № 4-с/742/15/15

Єдиний унікальний № 742/2601/15-ц

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2015 року

Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Прилуцького міськрайоного управління юстиції про оскарження постанови про повернення виконавчого документу,-

ВСТАНОВИВ:

07.07.2015 року заявник звернувся до Прилуцького міськрайонного суду з заявою про оскарження постанови про повернення виконавчого документу .

Вивчивши матеріали справи приходжу до наступних висновків.

Згідно з ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, розглядаються судами в порядку цивільного судочинства, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 2, ч. 2 ст. 4 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.

Як зазначено у ст.50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

П.8 ч.1 ст.3 КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. Однак такий суб'єкт владних повноважень може бути позивачем у адміністративній справі лише у випадках, передбачених ч.4 ст. 50 КАС України, до переліку яких віднесено також випадки, встановлені іншими законами (п.5 ч.1 ст.50 КАС України).

Частиною 1 статті 181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження(крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушені їх права,свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень , дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч.6 статті 181 КАС України, адміністративні справи з приводу рішень,дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішення судів у справах передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Як вбачається з заяви та доданих до неї матеріалів, заявником оскаржуються дії державного виконавця про неправомірне винесення постанови про повернення виконавчого листа виданого Прилуцьким міськрайонним судом згідно до постанови в справі розглянутій в порядку адміністративного судочинства, а отже порядок оскарження дій державного виконавця встановлений ст..181 КАС України, тобто шляхом подачі адміністративного позову, а отже дана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо заяву не належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Прилуцького міськрайоного управління юстиції про оскарження постанови про повернення виконавчого документу- відмовити.

Роз'яснити позивачам, що розгляд даної справи провадиться в порядку адміністративного судочинства , шляхом звернення до суду з адміністративним позовом.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в цивільній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачам невідкладно.

Апеляційна скарга подається до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Коваленко А.В.