Справа № 2-а/2506/44/11
19 січня 2011 року м. Чернігів
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:
головуючого: судді Кулініча Ю.П.,
за участю: секретаря судового засідання Курило О.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ВДАІ Броварського району ГУМВС України в Київській області, інспектора ДПС ВДАІ Броварського району ГУМВС України в Київській області сержанта міліції ОСОБА_2, про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АІ № 399778 від 30.08.2010. Даною постановою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п.12.4 ПДР України (перевищення швидкості).
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що зазначеного порушення не вчиняв.
Позивач у судове засідання не з'явився, просив розглядати справу у його відсутність.
Відповідач та представник відповідача в судове засідання не з'явились.
Дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою по справі про адміністративне правопорушення АІ № 399778 від 30.08.2010 позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП, накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. Постановою встановлено, що позивач керував автомобілем в населеному пункті з перевищення максимальної швидкості на 25 км/год, чим порушив п.12.4 ПДР України.
Дані обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення серії АІ1 № 023350 від 30.08.2010. Відповідно до пояснень позивача у протоколі, він рухався зі швидкістю 78 км/год.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.2 ст.74 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин суд приходить до висновку, що твердження інспектора ДПС не мають переваги перед твердженнями позивача. Запит суду щодо надання матеріалів адміністративної справи відповідачем не виконаний.
Правомірність оскаржуваної постанови відповідачем не доведена.
Керуючись викладеним вище та ст.ст.6-11, 104, 158-163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії АІ № 399778 від 30.08.2010, винесену інспектором ДПС ВДАІ Броварського району ГУМВС України в Київській області сержантом міліції ОСОБА_2 щодо ОСОБА_1.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: