Справа № 2506/9736/2012
Провадження по справі 2-а/2506/1677/2012
26.10.2012 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Рахманкулова І.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Чернігівської міської ради, виконавчого комітету Чернігівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов»язання вчинити певні дії,-
позивач звернулася до Деснянського районного суду м. Чернігова з адміністративним позовом до відповідачів, в якому просить суд визнати неправомірною бездіяльність відповідачів щодо невжиття заходів із виконання рішення Господарського суду Чернігівської області від 27.12.2010 року. З метою виконання рішення господарського суду позивач просить зобов'язати Чернігівську міську раду, як стягувача у виконавчому провадженні, погодити з державним виконавцем внесення на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби грошової суми для здійснення необхідних витрат для авансування виконання судового рішення, розглянути питання щодо затвердження бюджету для здійснення вказаних витрат, оскільки боржник у виконавчому провадженні -ТОВ «Вега -СК»не має коштів для виконання рішення суду. Також позивач просить зобов'язати виконком Чернігівської міської ради провести бюджетне асигнування на внесення на рахунок органу державної виконавчої служби грошової суми для здійснення необхідних витрат для виконання рішення Господарського суду Чернігівської області, де стягувачем є Чернігівська міська рада.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб»єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Так, відповідно до вимог ч.1 ст.2 КАС України основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суб'єкт владних повноважень за визначенням, наведеним у п. 7 ч.1 ст.3 КАС України, це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб»єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Оскільки із заявленого позову вбачається відсутність публічно - правового спору, так як позов обґрунтовано невиконанням рішення Господарського суду Чернігівської області від 23.12.2010 року, де в процесі виконання Чернігівська міська рада є стягувачем, а не суб'єктом владних повноважень при здійсненні владних управлінських функцій, а ТОВ «Вега-СК»- боржником, а тому справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, позовні вимоги позивача не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства, оскільки в даному випадку відсутня така ознака адміністративного спору, як його публічно-правова суть.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст. 109 КАС України,
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її адміністративним позовом до Чернігівської міської ради, виконавчого комітету Чернігівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов»язання вчинити певні дії.
Копію ухвали разом із позовною заявою та поданими до неї матеріалами невідкладно надіслати ОСОБА_1.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: