Справа № 136/1162/13-к
про встановлення адміністративного нагляду
"11" червня 2013 р. м.Липовець.
Липовецький районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Кривенка Д. Т.
за участю секретаря Марчук Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Липовець подання начальника Липовецького РВ УМВС України у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, вул. 50-річчя Перемоги, 38, Липовецького району Вінницької області, громадянина України, непрацюючого, раніше засудженого:
29 грудня 2004 року - вирок Вінницького районного суду Вінницької області за ст. 69, ч. 2 ст. 121 КК України до 4 років позбавлення волі;
16 лютого 2009 року-вирок Вінницького районного суду Вінницької області за ст. ст. 71, 72, 395 КК України шляхом часткового приєднання до не відбутого покарання за вироком Вінницького районного суду Вінницької області від 29.12.2004 року до 1 року 11 місяців позбавлення волі, -
Начальник Липовецького РВ УМВС України у Вінницькій області звернувся до Липовецького районного суду Вінницької області із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1.
Подання вмотивоване тим, що ОСОБА_1 після звільнення з місць позбавлення волі 14.02.2011 року на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, схильний до скоєння правопорушень, за формальними ознаками підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд». Протягом року ОСОБА_1 тричі притягувався до адміністративної відповідальності за допущенні правопорушення : 29.05.2013 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП - штраф 51 грн.; 31.05.2013 року за ч. 1 ст. 177 КУпАП - штраф 17 грн.; 05.06.2013 року за ч. 1 ст. 176 КУпАП - штраф 51 гривня. Після притягнення до адміністративної відповідальності 29.05.2013 року та 31.05.2013 року ОСОБА_1 було зроблено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, але висновків він для себе не зробив, за місцем проживання характеризується негативно.
Суд, заслухавши думку представника Липовецького РВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_2, який вважає, що є всі достатні підстави для встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого, пояснення засудженого ОСОБА_1, який визнав, що порушував громадський порядок та притягувався до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали, додані до подання, вважає, що відносно ОСОБА_1 слід встановити адміністративний нагляд з наступних підстав.
У відповідності до п. "в" ст.3 Закону України від 01.12.94 року (із змінами) "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст..6 даного Закону України, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст.. 5 даного Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Як було встановлено судом, ОСОБА_1 скоїв тяжкий злочин, що передбачений ч. 2 ст. 121 КК України, за який відбув покарання у виді позбавлення волі та злочин невеликої тяжкості передбачений ст. 395 КК України, за який також відбув покарання. Фактично відбувши ці покарання, він висновків для себе не зробив: систематично порушував громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності, попереджався органом внутрішніх справ про встановлення щодо нього адміністративного нагляду. Крім цього, судимість ОСОБА_1 погашається 14.02.2014 року, тобто строк погашення судимості не закінчено.
Таким чином, ОСОБА_1 підпадає під дію п. "в" ст.3 Закону України від 01.12.94 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", а отже подання обґрунтоване та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 3 п.в, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.94 року (із змінами), ст.ст.371, 372, 537, 539 КПК України, суд, -
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, вул. 50-річчя Перемоги, 38, Липовецького району Вінницької області, строком строком до 14 лютого 2014 року, починаючи з дня проголошення ухвали.
Застосувати до ОСОБА_1 наступні обмеження:
1) Заборонити вихід з будинку з 22 години 00 хвилин до 6 години 00 хвилин ранку наступного дня;
2) Заборонити відвідувати кафе та інші заклади торгівлі, де продаються спиртні напої на розлив з метою їх розпивання та придбання, за винятком продуктів харчування;
3) Заборонити виїзд з території району без дозволу керівництва Липовецького РВ УМВС України у Вінницькій області;
4) З'являтись на реєстрацію в Липовецький РВ УМВС України у Вінницькій області в кожну четверту суботу місяця до ДІМ ОСОБА_3, а в разі його відсутності - до чергового Турбівського ОПМ Липовецького РВ УМВС України у Вінницькій області, в період з 09 години 00 хвилин до 11 години 00 хвилин .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_4