13 липня 2012 року Справа № 0870/6829/12
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Мінаєва К.В., перевіривши матеріали подання
Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Державної податкової служби
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків
13 липня 2012 року о 11:50 Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Державної податкової служби (далі - ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із поданням до Приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна платника податків - Приватного підприємця ОСОБА_1 (69037, м. Запоріжжя, бул. Центральний 25 кв. 93, ідентифікаційний код НОМЕР_1), застосованого на підставі рішення начальника ДПІ в Орджонікідзевському районі від 12.07.2012 року.
Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу. Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.3 ст.183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника.
Заявник у поданні зазначає, що підставою для застосування адміністративного арешту активів платника податків є недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки. Відповідно до ст.94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин: 94.2.3. платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Заявником у поданні зазначено, що 12.07.2012 фахівцями ДПІ в Орджонікідзевськрму районі м. Запоріжжя, згідно направлення від 12.07.2012 №585 було здійснено вихід за юридичною адресою відповідача (69037, м. Запоріжжя, бул. Центральний 25 кв. 93), але відповідач відмовився розписатися у направленні на перевірку та допустити працівника ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до проведення перевірки про що було складено акти. Проте в матеріалах справи не містяться вказані акти, що позбавляє можливості суд прийняти рішення щодо правомірності звернення заявника до суду.
За таких обставин заявнику слід надати строк для усунення недоліків подання шляхом надання вказаних у поданні актів про недопущення працівників ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до перевірки Приватного підприємця ОСОБА_1. Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 09:30 год. 16 липня 2012 року.
Керуючись ст. ст. 106, 183-3 КАС України, суд, -
Надати ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Запорізької області ДПС строк для усунення недоліків подання до Приватного підприємця ОСОБА_1 про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків до 09:30 год. 16 липня 2012 року.
Недоліки подання усунути шляхом надання до суду актів про недопущення працівників ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до перевірки Приватного підприємця ОСОБА_1
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з поданням.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.В. Мінаєва
16 липня 2012 року