06 липня 2015 року Справа № 876/6177/15
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Довга О.І.
судді Ліщинський А.М.
Запотічний І.І.
розглянувши у порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Луцьку Волинської області на додаткову постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22.04.2015року по справі № 161/3068/15-а за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м.Луцьку Волинської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок пенсії,
02.03.2015 року ОСОБА_2 звернулася з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області про включення в суму заробітної плати,з якої нарахована пенсія суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення,суми матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань,суми щомісячної індексації,які були отримані за період з 01.09.2008 року по 31.08.2010 року та проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від сум заробітної плати на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування і здійснити виплату недоотриманої пенсії з часу її призначення.
В обгрунтування адміністративного позову покликається на те, що вона перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду в м. Луцьку Волинської області та отримує пенсію за віком з 06.09.2010 року відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» у зв'язку з досягненням граничного віку. Розмір пенсії обчислено згідно довідки про складові заробітної плати заступника начальника відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду в м. Луцьку Волинської області №1135/04-10-35 від 09.09.2010 року та довідки про складові заробітної плати № 1044/04-10-22 від 03.09.2010 року,що подаються для перерахунку та призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Страховий стаж на посаді державного службовця становить 36 р.04 дні. Загальний відсоток розрахунку пенсії від заробітку становить 90%. Позивач 25.11.2014 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок і виплату недоплаченої пенсії,з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення,матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та щомісячної індексації заробітної плати,які отримані нею перед зверненням за призначенням пенсії,однак управління Пенсійного фонду в м.Луцьку Волинської області відмовило у задоволенні її вимог.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22.04.2015 року по справі № 161/3068/15-а адміністративний позов задоволено частково,зобов'язано відповідача включити в суму заробітної плати суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення,суми матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань,суми щомісячної індексації та провести перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від сум заробітної плати,на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та здійснити виплату недоотриманої пенсії з часу звернення в управління Пенсійного фонду в м. Луцьку Волинської області,з 25.11.2014 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Разом з тим, судом першої інстанції винесено додаткову постанову,якою визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м.Луцьку щодо неврахування при розрахунку розміру пенсії державного службовця ОСОБА_2 сум матеріальної допомоги на оздоровлення,матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань,сум індексації заробітної плати.
Не погодившись із додатковою постановою суду першої інстанції, вважаючи її безпідставною, прийнятою із порушенням норм матеріального і процесуального права управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області подало апеляційну скаргу.
В обгрунтування апеляційної скарги покликається на те, що при ухваленні даної постанови, судом не було вирішено питання про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України у м. Луцьку щодо неврахування позивачу до складових заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсії згідно Закону України «Про державне службу» матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації неправомірними,та в резолютивній частині не було визначено способу виконання судового рішення, а саме: зобовязання відповідача провести перерахунок позивачу ОСОБА_2 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації, з 25.11.2014 року, та виплатити недоотримані кошти, у звязку з проведеним перерахунком.
Апелянт просить суд постанову скасувати, та прийняти нову постанову, якою в позові відмовити в повному обсязі.
Відповідно до п.1.ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржувану постанову слід залишити без змін.
Позивач - ОСОБА_2 з 06.09.2010 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області,як отримувач пенсії по віку,відповідно до Закону України «Про державну службу»,у зв'язку з досягненням граничного віку на державній служб Розмір пенсії обчислено згідно довідки про складові заробітної плати заступника начальника відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду в м. Луцьку Волинської області (посадовий оклад,надбавка за ранг або спеціальні звання,надбавка за вислугу років) №1135/04-10-35 від 09.09.2010 року та довідки про складові заробітної плати(надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією № 1044/04-10-22 від 03.09.2010 року,що подаються для перерахунку та призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»,а саме:основний посадовий оклад-1146,00 грн,надбавка за ранг (8 ранг)-100,00 грн,надбавка за вислугу років (40%)-498,40 грн. Страховий стаж на посаді державного службовця становить 36 р.04 дні. Загальний відсоток розрахунку пенсії від заробітку становить 90%. Позивач 25.11.2014 року звернулась до відповідача із заявою про перерахунок і виплату недоплаченої пенсії,з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення,матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та щомісячної індексації заробітної плати,які отримані нею перед зверненням за призначенням пенсії,але відповідач своїм листом від 04.12.2014 року відмовив позивачу у задоволенні її вимог,посилаючись на ст.33 Закону України «Про державну службу»,мотивуючи тим,що допомога на оздоровлення,матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань,індексація та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади,зразкове виконання трудових обов'язків не належить до інших надбавок,визначених цим Законом.
Судом встановлено, що при постановленні постанови за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку про визнання відмови неправомірною та перерахунок пенсії в резолютивній частині рішення не вирішено питання про визнання дій управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку неправомірними та не було визначено способу виконання вищевказаного судового рішення.
Відповідно до частин 1 п.1 статті 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення.
З урахуванням того, що при постановленні рішення суду за позовом ОСОБА_2, судом досліджувалися докази щодо неправомірності дій управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку, однак, не було вирішено питання про визнання дій управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку неправомірними, слід постановити з цього приводу додаткове рішення суду.
З огляду на наведене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.165, 168, 197, 254, КАС України
апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22.04.2015року по справі № 161/3068/15-а - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після отримання її копій особам, що беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя Довга О.І.
Судді Ліщинський А.М
Запотічний І.І.