Ухвала від 06.07.2015 по справі 345/1064/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2015 року Справа № 876/5075/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

головуючого-судді Довга О.І.,

судді Ліщинський А.М.

судді Запотічний І.І.

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі на постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.04.2015р. по справі № 345/1064/15-а за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі про перерахунок пенсії,

ВСТАНОВИВ:

23.03.2015 року позивач звернулася до суду з адміністративним позовом про зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії посилаючись на те, що отримує пенсію згідно Закону України «Про державну службу». Управлінням Пенсійного фонду України в м.Калуш та Калуському районі Івано-Франківської області при призначенні пенсії безпідставно не включено до розрахунку заробітку, з якого визначається пенсія, суми допомоги на оздоровлення та на соціально-побутові потреби, а також індексації заробітної плати, виплаченої протягом 2006-2008 років, з яких були сплачені внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що привело до зменшення розміру її пенсії. Просить зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області провести перерахунок призначеної їй пенсії з включенням з 29.06.2008 року (часу призначення пенсії) до заробітку, з якого визначалась пенсія, сум матеріальних допомог на оздоровлення та на соціально-побутові потреби, індексації заробітної плати, яка виплачувалася протягом 2006-2008 років, та на які нараховувався та сплачувався єдиний збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.04.2015 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано дії управління Пенсійного фонду України у місті Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області по не включенню до розрахунку пенсії ОСОБА_1 при її призначенні суми усіх складових заробітної плати, з яких сплачені страхові внески в період 2006-2008 років - неправомірними. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України у місті Калуші та Калуському районі Івано-Франківської області здійснити перерахунок пенсії, призначеної ОСОБА_1 з 23.09.2014 року з включенням до заробітку, з якого визначалася пенсія, сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, які виплачувалися протягом 2006-2006 років та на які нараховувався та сплачувався єдиний збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Не погодившись із викладеними у вищевказаній постанові суду першої інстанції висновками, відповідач подав апеляційну скаргу і просить скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм діючого законодавства, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи та невідповідність висновків суду обставинам справи. Просить прийняти нову постанову якою відмовити в задоволенні позову.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржувану постанову слід залишити без змін.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі і отримує пенсію за віком як посадова особа в ОМС з 29.06.2008 року. 30.01.2015 року позивач звернулася із заявою про здійснення перерахунку пенсії до УПФУ в м.Калуші та Калуському районі. Листом №36/в-15 від 03.02.2015 року відповідач повідомив, що такі виплати, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення, індексація грошових доходів населення не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії.

Згідно ч.ч. 2-7 ст. 33 ЗУ "Про державну службу", заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - ЗО, понад 25 років - 40 відсотків. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.2 ст. 37 ЗУ "Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Перерахунок пенсії здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Частиною 2 ст. 35 ЗУ "Про державну службу" встановлено, що державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Статтею 2 Закону України "Про оплату праці" визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною 2 статті 33 Закону України "Про державну службу" передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини 1 статті 66 цього Закону України "Про пенсійне забезпечення", до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

До Інструкції по статистиці заробітної плати, що затверджена наказом Держкомстату України №5 від 13.01.2004 року «Про затвердження інструкції по статистиці заробітної плати» в розділ 2 «Фонд оплати праці» п.2.3 «Інші заохочувальні та компенсаційні виплати» включено п.2.3.3, який передбачає, що матеріальна допомога, яка має систематичний характер, надається всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом, крім сум, вказаних в п.3.31). Чинне законодавство відносить до складу заробітної плати інші виплати. Надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога, індексація заробітної плати, компенсації за невикористані відпустки належать до додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року передбачено,розмір виплат(крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

З огляду на наведене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі залишити без задоволення, а постанову Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.04.2015р. по справі № 345/1064/15-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, що беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Довга О.І.

Судді Запотічний І.І.

Ліщинський А.М.