Ухвала від 07.04.2015 по справі 201/5799/15-к

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

справа № 201/5799/15-к

провадження № 1кс/201/3720/2015

УХВАЛА

07 квітня 2015 року м. Дніпропетровськ

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВКР СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про здійснення тимчасового доступу до речей і

документів, -

ВСТАНОВИВ:

07 квітня 2015 року слідчий звернувся з клопотанням погодженим з прокурором про дозвіл здійснення тимчасового доступу до речей і документів.

В обгрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що в провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32015040000000021 від 23.02.2015 року у відношенні службових осіб підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та невстановлених слідством осіб за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, та підроблення, використання документів, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.З ст.212, ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 - ч.З ст.212, ч.З ст.358 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , взятого 27.12.2012р., на податковий облік в ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, діючи умисно, за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, з метою ухилення від сплати податків, використовуючй злочинну схему до якої ними було залучено підконтрольні підприємства, які є пов'язаними з вищевказаним суб'єктом господарювання, оскільки мають фактично одного і того ж власника, службових осіб, фактично розташованих за однією адресою, а також займаються однотипними видами діяльності та мають спільних контрагентів з ознаками фіктивності, на протязі лютого - листопада 2014, діючи умисно, повторно складали завідомо неправдиві документи фінансово-господарської діяльності підприємств контрагентів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), які стали підставою для формування податкового кредиту та формування валових доходів та розходів підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), тобто підробляли документи, які надають права та звільняють від обов'язків, що дозволило службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), при здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємства, умисно порушити пп.14.1.56 п.14.1 ст.14, пп.135.5.4 п.135.5 ст.135, п. 137.10 статі 137 Податкового кодексу України, занизити податкові зобов'язання з податку на прибуток та умисно ухилитись від сплати податку на прибуток на суму 3 780 000,00 грн. що є доходною частиною державного бюджету, власністю держави і є особливо великим розміром.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що підприємства: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_8 ), входять до одної фінансово-промислової групи під загальним керівництвом, зазначені юридичні особи імпортують на митну територію України товари господарського призначення, внаслідок чого в них виникає право на формування «імпортного» податкового кредиту з податку на додану вартість, а також те. що зазначені імпортовані товари фактично реалізуються за готівкові кошти, тим не менш, координуючи свої дії службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_8 ), в документах податкового обліку та податкової звітності вказаних підприємств «вигодо набувачів» вказували та продовжують вказувати, що товар, начебто, був реалізований на адресу створених фіктивних підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ( НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ( НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ( НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( НОМЕР_15 ), ПП « ОСОБА_5 » ( НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ( НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ( НОМЕР_18 ), які, в дійсності, ніякої фінансово-господарської діяльності не вели, а були створені лише з метою прикриття незаконної діяльності в частині створення умов для ухилення від сплати податків підприємств реального сектору економіки та підроблення документів.

Зазначені дії службових осіб фінансово-промислової групи, до якої ввійшли: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_8 ), та невстановлених слідством осіб, з

1) року по 31.01.2015 року дозволили безпідставно сформувати податковий кредит з податку на додану вартість для «фіктивних» підприємств: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » ( НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ( НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ( НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( НОМЕР_15 ), ПП « ОСОБА_5 » ( НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ( НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ( НОМЕР_18 ), які фактично ніякої діяльності не вели і, відповідно, не мали законних прав на його формування, та в подальшому «продати» зазначений податковий кредит - кінцевим вигодо набувачам з числа підприємств реального сектору економіки, а також легалізувати (відмити) доходи, отримані злочинним шляхом та «конвертувати» кошти у готівку іншим підприємствам «вигодо набувачам» на загальну суму більше 120 млн. грн. Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 01.01.2013 року по 2015 рік посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (3906!406), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_7 ). ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_8 ), які входять до однієї торгово-промислової групи, під загальним керівництвом

використовували аналогічну схему ухилення від сплати податків, що підтверджується документально зібраними по кримінальному провадженню доказами.

За сукупністю скоєного, умисні дії ОСОБА_5 кваліфікуються за ст. 205 ч.2, ст. 27 ч.5, ст. 212 ч.З, ч. З ст.358 КК України.

З урахуванням викладеного, 21.03.2015 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 358, ч. 2 ст. 205 і ч. 5 ст. 27 - ч. З ст. 212 КК України.

В період з 24.03.2015 року по 03.04.2015 року ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_18 , знаходилась на стаціонарному лікуванні в Державному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_19 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 . З урахуванням викладеного у слідства виникли обґрунтовані сумніви у поставленому діагнозі ОСОБА_5 .

З метою проведення судово-медичної експертизи виникла необхідність у виїмці амбулаторної медичної картки ОСОБА_5 що знаходиться у володінні ОСОБА_5 .

На підставі викладеного, слідчий просив суд надати тимчасовий доступ до речей і документів та проведенні їх вилучення (виїмки) що знаходиться у володінні ОСОБА_5 з метою проведення судово-медичної експертизи по кримінальному провадженню, а також у зв'язку з тим, що данні документи можуть являтися речовими доказами по кримінальному провадженню, на даний час виникає необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, а також у вилученні речей і оригіналів документів, з метою підтвердити чи спростувати факти відношення певних осіб до протиправної діяльності.

Особа у володінні якої перебувають зазначені у клопотанні речі та документи у судове засідання не викликалась на підставі ч.2 ст.163 КПК України, у зв'язку з наявністю загрози зміни або знищення речей чи документів.

Дослідивши матеріали клопотання по донному кримінальному провадженню № 32015040000000021, вважаю клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки, враховуючи потреби досудового розслідування, дані, викладені у матеріалах кримінального провадження, дають підстави для висновку, що речі та документи про надання тимчасового доступу до яких ставиться питання у клопотанні слідчого мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є необхідним.

УХВАЛИВ:

Дозволити старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_2 , тимчасовий доступ до речей і документів та проведенні їх вилучення (виїмки) що знаходиться у володінні ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_18 , а саме: лікарняної амбулаторної карти зі всіма додатками з лікарні по місту реєстрації та/або проживання ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_18 , уродженки смт. Компаніївки Кіровоградської області, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .

Доручити проведення тимчасового доступу до речей та документів слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 32015040000000021.

Строк дії цієї ухвали ЗО діб з дня її оголошення. У разі невиконання ухвали слідчий суддя, суд в порядку ст.166 КПК України має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1