справа № 3-1374/11 ПОСТАНОВА
Іменем України
16.06.2011 року. Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Заїка Г.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Державної інспекції ЦЗ та ТБ Бердичівського РУ УМНС в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Росії, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником виробничо-технічного відділу МКП „Бердичівводоканал”, за ст. 188-16 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_2 за ст. 188-16 ч. 1 КУпАП від 13 квітня 2011 року, при перевірці МКП „Бердичівводоканал” за адресою: м. Бердичів вул. Леніна, 87, 13 квітня 2011 року о 10 годин 20 хвилин було виявлено адміністративне правопорушення щодо невиконання розділу 1-го пунктів 1,2 припису Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки від 12 березня 2010 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_3 його вину заперечили та пояснили, що відповідно до ст. 8 Закону України „Про цивільну оборону України” відповідає за стан цивільної оборони керівництво підприємства, тобто директор підприємства. Вищевказаний припис адресований саме директору МКП „Бердичівводоканал” ОСОБА_4, однак протокол про адміністративне правопорушення складено відносно нього.
Крім того, влаштувати систему раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення персоналу і населення та розробити план локалізації аварійних ситуацій та аварій, як вказано у вищезгаданих пунктах припису неможливо, оскільки для цього необхідно було витратити значні кошти, яких у підприємства немає. Директор МКП “Бердичівводоканал” про приписи був проінформований, звертався до міського голови з проханням щодо виділення підприємству коштів з міського бюджету для виконання приписів. Однак, кошти з міського бюджету не виділялись.
Державний інспектор ЦЗ та ТБ Бердичівського ГУ МНС ОСОБА_5 пояснив, що керівництво МКП “Бердичівводоканал” з 2006 року не виконує приписи державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки. В приписі від 12 березня 2011 року не вказано строк виконання, оскільки таких вимог законодавства раніше не було, а в приписі від 2011 року встановлено строк виконання.
Протокол про адміністративне правопорушення складено відносно ОСОБА_1, оскільки відповідно до наказу директора МКП „Бердичівводоканал” на нього з 1 березня 2011 року покладено обов'язок інженера з ОП та ЦЗН.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його представника, державного інспектора ЦЗ та ТБ Бердичівського ГУ МНС, дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ст. 188-16 ч. 1 КУпАП.
Судом встановлено, що відповідно до ст. 188-16 ч. 1 КУпАП складом правопорушення є: невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Відповідно до ст. 8 „Про цивільну оборону України” керівництво підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування забезпечує своїх працівників засобами індивідуального та колективного захисту, організовує здійснення евакозаходів, створює сили для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та забезпечує їх готовність до практичних дій, виконує інші заходи з цивільної оборони і несе пов'язані з цим матеріальні та фінансові витрати в порядку та обсягах, передбачених законодавством.
Відповідно до наказу № 18-к від 1 березня 2010 року на ОСОБА_1 покладено виконання обов'язків інженера з ОП та ЦЗН. З цих підстав на посадову особу за невиконання розділу 1-го пунктів 1,2 припису Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки від 12 березня 2010 року складено протокол про адміністративне правопорушення від 13 квітня 2011 року.
Однак, як вбачається з припису Державної інспекції ЦЗ та ТБ Бердичівського РУ УМНС в Житомирській області від 12 березня 2011 року, адресованого директору МКП „Бердичівводоканал” ОСОБА_4 та пояснень наданих в судовому засіданні державного інспектора ЦЗ та ТБ Бердичівського ГУ МНС ОСОБА_5, термін виконання розділу 1-го пунктів 1 і 2 у приписі не встановлено, що не дає можливості встановити настання бездіяльності керівництва МКП „Бердичівводоканал” по виконанню законних вимог посадових осіб Державної інспекції ЦЗ та ТБ Бердичівського РУ УМНС в Житомирській області, тобто наявність складу правопорушення, передбаченого ст. 188-16 ч. 1 КУпАП.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 188-16 ч. 1, 247 п. 1, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
постановив:
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ст. 188-16 КУпАП закрити за відсутності складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: