Іменем України Справа № 2-2179/10
18.10.2010 року Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого -судді Замеги О.В., при секретарі - Павліченко Т.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської міської ради про стягнення коштів на оздоровлення, -
Позивач звернулися до Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської міської ради про стягнення коштів на оздоровлення в сумі 7875 грн..
В попереднє судове засідання позивач не з»явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
В попереднє судове засідання представник відповідача не з»явився, надав суду клопотання про закриття провадження у справі, оскільки на даний час вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. З ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за привилами іншого судочинства.
Позивач при подачі позовної заяви керувалася нормами цивільного права, однак, як вбачається із змісту позовної заяви вона фактично оскаржує дії суб»єкта владних повноважень, тобто заявлені вимоги стосуються правовідносин, які передбачені адміністративним провадженням, що зазначено і в рішенні Конституційного Суду України від 09.09.2010 року.
Так, відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином позивачу необхідно звернутися до суду за місцем його проживання,
оскільки згідно н. З ч. 1 ст. 18 КАСУ України, усі адміністративні справи щодо спорів
фізичних осіб з суб'єктом владних повноважень з приводу обчислення, призначення,
перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат
Непрацездатними громадянами, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним
страхуванням та інших, соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги та захисту, пільг вирішується адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача, з адміністративним позовом.
Відповідно до п. І ч. 1 ст. 205 ЦПК України суддя закриває провадження у справі якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Виходячи з наведеного, керуючись п. 1, 2 ст. 83, ч.І п.1 ст. 205 ЦПК України, ч. 1 ст. 17, ч. 1 п.З ст. ст. 18 КАСУ, суд, -
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської міської ради про стягнення коштів на оздоровлення у зв'язку з тим, що заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу його право на звернення з вказаними вимогами до Бердичівського міськрайонного суду у порядку адміністративного судочинства..
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області черга Бердичівський міськрайонний суд протягом, 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя :