328/2964/13-п
21.08.2013
Іменем України
21 серпня 2013 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Територіальної державної інспекції з питань праці в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який мешкає за адресою: Харківська область, м. Богодухів, пер. Жовтневий, 27, працюючого директором ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр»
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП,
21.08.2013 року до Токмацького районного суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1. за ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КупАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Після оформлення і підписання протоколу формується справа про адміністративне правопорушення. Оформлена справа із супровідним листом за підписом керівника Держпраці або її територіального органу чи його заступника за вихідним номером направляється до суду. До справи долучаються завірений належним чином витяг із акта перевірки та копії документів, що підтверджують виявлені порушення.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП до протоколу про адміністративні правопорушення не додані копії документів, що підтверджують виявлені порушення.
З протоколу слідує, що до адміністративної відповідальності притягується директор ТОВ «Токмацький Гранітний кар'єр» ОСОБА_1, але до протоколу не додано жодного документу, який би міг підтвердити службове становище ОСОБА_1, зміст та обсяг його службових обов'язків.
Враховуючи положення ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
За наведених обставин, вважаю, що матеріали відносно ОСОБА_1, зібрані не повно, і без усунення вказаних недоліків неможливо повно та об'єктивно визначитись з кваліфікацією діяння інкримінованого останньому, наявності в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП.
За наведених обставин вказаний протокол з доданими до нього матеріалами слід повернути до Територіальної державної інспекції праці в Запорізькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 256, 278 КУпАП,-
Протокол про адміністративне правопорушення від 30.07.2013 року № 08-24-0021/0830 складений відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 41 КУпАП - повернути до Територіальної державної інспекції праці в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно
Суддя