328/225/15-п
27.01.2015
3-65/15
Іменем України
27 січня 2015 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за правопорушення, передбачене ч.2 ст. 178 КУпАП,
встановила:
До Токмацького районного суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ст. 178 ч. 2 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 178 ч.2 КУпАП. Також зазначає, що ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності.
Відомості про те, що ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності відсутні, до адміністративного матеріалу не додано постанови суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Виходячи з вищевикладеного, не зрозуміло з яких підстав уповноважена особа в протоколі про адміністративне правопорушення зазначає, що ОСОБА_1 скоїв правопорушення, передбачене ст.178 ч.2 КУпАП.
В зв'язку з вищезазначеним, не можливо вирішити питання щодо правильності кваліфікації дій ОСОБА_1, яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення - ч.2 ст. 178 КУпАП.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 є неповнолітньою особою, проте свідоцтва про народження вказаної особи не надано, суд позбавлений можливості перевірити хто є законним представником неповнолітнього.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі, в порушенні вимог вище зазначеної статті в матеріалах справи не зазначено законного представника.
Відповідно до вимог ч.1 ст.270 КУпАП, інтереси особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, і потерпілого, які є неповнолітніми або особами, що через свої фізичні або психічні вади не можуть самі здійснювати свої права у справах про адміністративні правопорушення, мають право представляти їх законні представники (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники).
З матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення складено у відсутності законного представника неповнолітнього, пояснення відібрано у відсутності законного представника.
Враховуючи положення ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, відтак без усунення зазначених недоліків розгляд справи є неможливим.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищенаведені недоліки слідує, що адміністративний матеріал наданий до суду містить суттєві недоліки.
Таким чином, за вказаних обставин суд позбавлений можливості повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення, а тому протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області для доопрацювання.
Разом з тим, зволікання із виконанням вказаних вимог може призвести до сплину строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та додані до нього матеріали повернути до Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/
з оригіналом згідно
Суддя: