328/661/15-п
10.03.2015
3-167/15
Іменем України
10 березня 2015 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріал, що надійшов з Токмацької об'єднаної державної фінансової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, голови ліквідаційної комісії КП «Центральна районна аптека № 22 Токмацької міської ради» який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
встановила:
Відповідно до протокол про адміністративне правопорушення від 13 лютого 2015 року складеного відносно голови ліквідаційної комісії КП «Центральна районна аптека № 22» Токмацької міської ради ОСОБА_1, в якому зазначено, що при перевірці КП «Центральна районна аптека № 22» Токмацької міської ради встановлено ведення податкового обліку з порушенням внаслідок чого донараховано податок на прибуток в сумі 15129 грн. /в т.ч. основний платіж 12103 грн., штрафні санкції 3026 грн./. Акт перевірки від 24.12.2014 року № 6/22/01977317 за результатами якого прийнято податкове повідомлення-рішення. Підприємством занижено податок на прибуток в І кварталі 2012 р., ІІ кварталі 2012 р., ІІІ кварталі 2012 р., ІV кварталі 2012 р. та 2013 року порушення встановлені відповідно до акту перевірки від 24.12.2014 року № 6/22/01977317. Порушення вчинено за адресою: Запорізька область, м.Токмак, вул. Володарського, буд. 270.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився та пояснив, що правопорушення зазначені в протоколі він не вчиняв, оскільки вони вчинені в 2012 та в 2013 році, а його призначили головою ліквідаційної комісії лише в жовтні 2014 року. Згідно рішення сто восьмої сесії п'ятого скликання Токмацької міської ради № 24 від 16 жовтня 2014 року Токмацька міська рада прийняла рішення про припинення комунального підприємства «Центральна районна аптека № 22» Токмацької міської ради шляхом ліквідації та затверджено склад комісії з припинення комунального підприємства шляхом ліквідації, що є додатком до вказаного рішення.
Заслухавши ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган /посадова особа / при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 283 цього Кодексу постанова судді про визнання особи винною має ґрунтуватись на обставинах, установлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до вимог ст. 245 цього Кодексу завданнями провадження в справі про адміністративне правопорушення і обов'язком органу, який її розглядає, є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП порушенням є відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Так, фінансова відповідальність застосовується до підприємства, а адміністративна відповідальність згідно зі ст. 163 1 КУпАП - до керівника та інших посадових осіб підприємства, установи, організації.
Диспозиція ст. 163-1 КУпАП визначає адміністративним правопорушенням порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій порядку ведення податкового обліку, а санкція - застосування до вказаних осіб адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу.
Суб'єктом правопорушення передбаченого ст. 163-1 КУпАП є посадова особа.
Відповідно до положень ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
З матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_1 є посадовою особою, яка повинна нести відповідальність за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
До протоколу не додано службові обов'язки ОСОБА_1, як голови ліквідаційної комісії.
Крім того, правопорушення зазначені в протоколі вчинені в 2012 та в 2013 році, а ОСОБА_1 призначили головою ліквідаційної комісії лише в жовтні 2014 року. Згідно рішення сто восьмої сесії п'ятого скликання Токмацької міської ради № 24 від 16 жовтня 2014 року Токмацька міська рада прийняла рішення про припинення комунального підприємства «Центральна районна аптека № 22» Токмацької міської ради шляхом ліквідації та затверджено склад комісії з припинення комунального підприємства шляхом ліквідації, що є додатком до вказаного рішення.
З урахуванням даних обставин, приходжу до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
З урахуванням вищевикладеного, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст. 284 КУпАП суддя,
постановила:
Провадження по справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч.1 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги через Токмацький районний суд Запорізької області.
Суддя /підпис/
з оригіналом згідно
Суддя: