328/546/15 -п
18.02.2015
3-144/15
18 лютого 2015 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, голови ліквідаційної комісії КП «Центральна районна аптека № 22» Токмацької міської ради,
за правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП,
встановила:
До Токмацького районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП відносно голови ліквідаційної комісії КП «Центральна районна аптека № 22» Токмацької міської ради ОСОБА_1, в якому зазначено, що було допущено ведення податкового обліку з порушенням внаслідок чого донараховано податок на прибуток в сумі 15129 грн. /в т.ч. основний платіж 12103 грн., штрафні санкції 3026 грн./. Акт перевірки від 24.12.2014 року № 6/22/01977317 за результатами якого прийнято податкове повідомлення-рішення. Підприємством занижено податок на прибуток в І кварталі 2012 р., ІІ кварталі 2012 р., ІІІ кварталі 2012 р.,ІV кварталі 2012 р. та 2013 року порушення встановлені відповідно до акту перевірки від 24.12.2014 року № 6/22/01977317.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до наступного.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення зазначених вимог, в протоколі не зазначено місце та час вчинення правопорушення, не конкретизовано за який період було допущено ведення податкового обліку з порушенням; хто в цей період був керівником підприємства.
Крім того, відповідно до ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
До протоколу не додано службові обов'язки ОСОБА_1, як голови ліквідаційної комісії.
Вищенаведені недоліки унеможливлюють розгляд справи по суті у зв'язку з чим протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,
Протокол № 3/22 від 13.02.2015 року про адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя/підпис/
з оригіналом згідно
Суддя: