Ухвала від 15.09.2014 по справі 328/3281/14-а

328/3281/14-а

15.09.2014

2-а/328/80/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2014 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДАІ Прилуцького ВДАІ пр-к мл. ОСОБА_2 про скасування постанови серії ПС 1 № 581886 від 07.09.2014 року по справі про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Токмацького районного суду Запорізької області з позовом до інспектора ДАІ Прилуцького ВДАІ пр-к мл. ОСОБА_2 про скасування постанови серії ПС 1 № 581886 від 07.09.2014 року по справі про адміністративне правопорушення.

Дослідивши поданий позов, вважаю за необхідним залишити його без руху, оскільки він не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, у зв'язку з наступним.

Відповідно до положень ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

В порушення п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України позивачем не зазначена поштова адреса відповідача.

Крім того, не повністю зазначена посада та місце служби відповідача.

Позивач, якщо йому відомо може зазначити також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти.

Позивач вказує на те, що звільнений від сплати державного мита. Відповідно до ч.5 ст. 288 КпАП України, особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати держаного мита.

Законом України «Про судовий збір», такі особи не віднесені до кола суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об'єктів, за подання яких судовий збір не справляється.

За наявності декількох законів, норми яких по різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах суди повинні застосовувати положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.

Отже, за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку та розмірах встановлених Законом України «Про судовий збір».

Дана правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України у листі від 12.06.2013 року за № 834/12/13-13.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судовий збір» № 3674-IV від 08.07.2011 року, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру сплаті підлягає судовий збір в розмірі 73 грн. 08 коп.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається з наявного позову та доданих до нього документів позивачем не надано копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до позову відповідно до кількості відповідачів. Позивачем подано позовну заяву та копії документів лише для суду, для відповідача примірнику документів не подано.

Крім того, з наявного позову та доданих до нього документів вбачається, що позивачем судовий збір не сплачений.

Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 106 КАС України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача.

Враховуючи те, що вищезазначені обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі, позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення його недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 до інспектора ДАІ Прилуцького ВДАІ пр-к мл. ОСОБА_2 про скасування постанови серії ПС 1 № 581886 від 07.09.2014 року по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху і надати позивачу строк терміном 5 днів з моменту отримання копії ухвали на виправлення зазначених недоліків.

Роз'яснити позивачу, що у разі не виконання даної ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною та повернена позивачеві.

Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Токмацький районний суд Запорізької області протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя /підпис/

згідно з оригіналом

Суддя: