328/3628/14-п
22.10.2014
3-980/14
22 жовтня 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, фізична особа - підприємець, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ст. 164 ч.1 КУпАП,-
встановила:
12.09.2014 року в магазині «Поляна» в м.Молочанськ по вул.Луговій, 40, здійснювала реалізацію слабоалкогольних напоїв без ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що є фізичною особою-підприємцем, продаж слабоалкогольних напоїв здійснювала по причині того, що слабоалкогольні напої відносяться до розряду пива і на них не має акцизних марок і не потребує ліцензії.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", із змінами і доповненнями (далі - Закон N 481), роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
При цьому згідно зі ст. 1 вказаного закону алкогольні напої - це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.
Національний стандарт України "ДСТУ 3297:95. Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять" встановлює терміни та визначення основних понять у галузі лікеро-горілчаної промисловості. Згідно зазначеного стандарту лікеро-горілчаний напій - алкогольний напій міцністю від 1,2 % до 60,0 %, виготовлений змішуванням спирту етилового ректифікованого з напівфабрикатами, інґредієнтами та підготовленою водою, насичений або ненасичений діоксидом вуглецю (для слабоалкогольних напоїв).
Слабоалкогольний напій - лікеро-горілчаний напій міцністю від 1,2 % до 8,5 %, з масовою концентрацією екстрактивних речовин не більше ніж 14 г/100 см3, виготовлений на основі водно-спиртової суміші з використанням інґредієнтів, напівфабрикатів та консерванту, насичений чи ненасичений діоксидом вуглецю.
За Гармонізованою системою опису і кодування товарів кодом слабоалкогольних напоїв є 22.06 (напої інші зброджені (сидр яблучний та грушевий, грушівка (пері), напій медовий), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними, не включені до інших груп).
У розумінні вищенаведених Законів України, для цілей ліцензування, слабоалкогольні напої є алкогольними напоями роздрібний продаж яких потребує ліцензування.
Враховуючи зазначене, суб'єкти господарювання мають право здійснювати роздрібну торгівлю такими слабоалкогольними напоями як: "Джин-Тонік", "Ром-Кола", "Бренді-Кола", "Лонгер" тощо виключно за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Відповідно до п. 9 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» відповідно до спеціальних законів ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, зокрема виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями у ОСОБА_1 не має.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ЗП № 048932 від 14.10.2014 року, рапортом від 14.10.2014 року, протоколом огляду від 12.09.2014 року, поясненнями ОСОБА_2 від 12.09.2014 року, поясненнями ОСОБА_3 від 12.09.2014 року, квитанцією про отримання речей і документів, трудовим договором від 28.04.2011 року, свідоцтвом про державну реєстрацію від 06.03.2001 року.
ОСОБА_1 скоєла адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП, а саме провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.
Відповідно до ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, те що ОСОБА_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд вважає за можливе призначити мінімальне адміністративне стягнення передбачене санкцією статті 164 ч. 1 КУпАП без конфіскації, таке стягнення буде мати достатній виховний вплив на правопорушника.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, 164 ч. 1, 283, 284 КУпАП України, суддя,-
постановила:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст. 164 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн. (триста сорок гривень 00 коп.) без конфіскації.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, в дохід держави (отримувач коштів Токмацьке УДКСУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 37942194, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31214206700014, призначення платежу судовий збір, код ЄДРПОУ 37429200) судовий збір в розмірі 36 гривень 54 коп. (тридцять шість гривень 54 коп.)
Штраф підлягає сплаті на р/р 31112106700302, одержувач: Держбюджет Токмацького району; КБК 21081100, код ЄДРПОУ: 37942194; банк одержувача Головне управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області , МФО 813015.
Відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова набрала законної сили _______________________
Строк пред'явлення постанови до виконання до ________________
Суддя: /підпис/
з оригіналом згідно
Суддя: