328/3631/14-п
15.10.2014
3-982/14
15 жовтня 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
за правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП,
До Токмацького районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП відносно головного бухгалтера товариства з обмеженою відповідальністю «Гора-Україна» ОСОБА_1, в якому зазначено, що ведення податкового обліку здійснюється з порушеннями внаслідок чого донараховано податок на прибуток в сумі 143486 грн. /в т.ч. основний платіж 95657 грн., штрафні санкції 47829 грн./ по податку на додану вартість сумі 420608 грн. /в т.ч. основний платіж 280405 грн., штрафні санкції 140203 грн./ та зменшено від суми значення по ПДВ в сумі 82632 грн. відповідно до акту планової перевірки від 03.09.2014 року № 940/22/31135941 з урахуванням розгляду отриманих заперечень до зазначеного акту та результатів податкової перевірки проведеної в ході розгляду заперечень відповідно чого складено акт від 08.10.14 р. № 1049/22/31135941. Встановлені порушення скоєнні по податку на прибуток за 2013 р. по ПДВ за березень, червень, липень, серпень, жовтень, листопад 2013 року.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до наступного.
Відповідно до положень ст.. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення зазначених вимог, в протоколі не зазначено місце та час вчинення правопорушення, не конкретизовано за який період допущено порушення ведення податкового обліку по податку на прибуток.
Крім того, відповідно до ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
До протоколу не додано службових обов'язків головного бухгалтера ОСОБА_1 та доказів призначення її на посаду.
Крім того, до протоколу надані неякісні копії документів, текст яких неможливо прочитати.
В протоколі допущені виправлення, проте не засвідчені належним чином. Протокол складено не розбірливим почерком.
Згідно з п. 2.5. Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 28 жовтня 2009 р. N 585, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2009 р. за N 1262/17278, усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Згідно з п. 2.3. Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 28 жовтня 2009 р. N 585, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2009 р. за N 1262/17278, уповноважені посадові особи органів державної податкової служби України при виявленні адміністративних правопорушень складають протоколи про адміністративне правопорушення на спеціальному бланку (додаток 1 до Інструкції).
Протокол наданий до суду не відповідає спеціальному бланку зразок якого наведений в додатку 1 до Інструкції.
Вищенаведені недоліки унеможливлюють розгляд справи по суті у зв'язку з чим протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,
Протокол № 15/22 від 13.10.2014 року про адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/
з оригіналом згідно
Суддя: