328/1741/14-п
20.05.2014
3-438//14
20 травня 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з ВДАІ по обслуговуванню Токмацького району та м. Токмак про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 121 ч. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановила:
11 травня 2014 року інспектором ДПС взводу ОСП № 3 прапорщиком міліції ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, за ст. 121 ч.7 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи необхідно дійти висновку про повернення справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення з наступних підстав.
Враховуючи положення ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений за ч.7 ст. 121 КУпАП, однак в у фабулі протоколу, за умови складання протоколу про адмінправопорушення за вищевказаною статтею матеріального закону, відсутня обов'язкова вказівка про вчинення ОСОБА_1 правопорушення повторно протягом року.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З доданих до протоколу матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 повторно протягом року вчинив порушення передбачене ч.6 ст.121 КУпАП.
Проте у фабулі протоколу, за умови складання протоколу про адмінправопорушення за вказаною статтею матеріального закону, відсутня обов'язкова вказівка про вчинення ОСОБА_1 правопорушення повторно протягом року.
Вказані обставини унеможливлюють розгляд справи по суті з винесенням законного рішення, а справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 221, 256, 278 КУпАП,
постановила:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та додані до нього матеріали повернути до відділу державної автомобільної інспекції по обслуговуванню Токмацького району та м. Токмак для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/
згідно з оригіналом:
Суддя: