Копія Справа №2-а/326/7/2015
13 травня 2015 р. м. Приморськ
Приморський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Лещенко А.М., при секретарі судового засідання Кузякіній К.М., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні доповнення до адміністративного позову представника позивача у адміністративній справі
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Сусіди-2010»
до Виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області
про визнання протиправним та скасування рішення та відшкодування збитків
встановив:
Голова правління ОСББ «Сусіди-2010» ОСОБА_1 звернувся до Приморського районного суду Запорізької області із позовом до виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області, в якому просить:
- визнати протиправним і скасувати рішення суб'єкту владних повноважень - виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області № 163 від 14 червня 2013 року «Про перерозподіл земельної ділянки, яка передавалась ОСББ «Сусіди-2010» для утримання і благоустрою, у зв'язку з виходом із складу житлового об'єднання 11 житлових квартир по вул. Морській 54 в м. Приморськ», у зв'язку з відсутністю компетенції (повноважень);
- стягнути з відповідача - виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області на користь ОСББ «Сусіди-2010» кошти на відшкодування збитків, завданих його незаконним рішенням, у розмірі 9196,00 грн. (дев'ять тисяч сто дев'яносто шість грн. 00 коп.), які об'єднання могло б реально одержати за звичайних обставин, якби його право не було порушене (упущена вигода).
06.05.2015 року представником позивача подано доповнення до адміністративного позову, в якому він просить на підставі викладених обставин та керуючись ст. ст. 51, 171 КАС України: визнати протиправним та скасувати рішення суб'єкта владних повноважень - виконавчого комітету Приморської міської ради Приморського району Запорізької області № 210 від 23 липня 2013 р. «Про закріплення для обслуговування території 1-го під'їзду багатоповерхового будинку № 54 по вул. Морська в м. Приморську» та № 317 від 13 грудня 2013 р. «Про доповнення рішення виконкому № 210 від 23.07.2013 р. «Про закріплення для обслуговування території 1-го під'їзду багатоповерхового будинку № 54 по вул. Морська в м. Приморську», у зв'язку з відсутністю компетенції (повноважень).
В судовому засіданні представник позивача підтримав зазначені доповнення та вказав, що, просить змінити саме предмет позову, обґрунтування вимог викладено ним в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні проти даної заяви заперечив, просив відмовити в задоволенні.
Дослідивши матеріали справи, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, при постановленні ухвали суд враховує наступне.
Відповідно до норм ст. ст. 51, 137 КАС України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу суд своєю ухвалою повертає її позивачу.
Перевіривши доповнення до адміністративного позову, суд зазначає, що таку заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, а саме заява не відповідає вимогам пунктів 1-3 частини першої ст. 106 КАС України, не подано копії заяви та копії всіх доданих документів для відповідача та не подано документ про сплату судового збору (ч. 3 ст. 106 КАС України).
Частиною другою статті 87 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діє з 23 жовтня 2013 року) визначено розмір ставок судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, що становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. Наведений порядок сплати судового збору відповідає положенням Постанови Пленуму ВАС України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року N 2.
Як видно із зави про зміну позовних вимог, позивачем заявлено ще дві вимоги немайнового характеру.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява про доповнення до адміністративного позову від 06 травня 2015 р., відповідно до ст. 137 КАС України, підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст. ст. 137, 160, 165 КАС України, суд, -
ухвалив:
Доповнення до адміністративного позову від 06 травня 2015 р. по справі № 2-а/326/7/2015 повернути позивачу.
Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог, окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя А.М. Лещенко
Копія вірна: суддя А.М. Лещенко
13.05.2015