Ухвала від 24.09.2010 по справі 2а-13513/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

24 вересня 2010 року № 2а-13513/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз-ЧК"

до

Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м.Києві

про

визнання неправомірними дій та визнання нечинним Акту позавпланової перевірки від 27.08.2010р. №47

ВСТАНОВИВ:

22 вересня 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ -ЧК»(далі -ТОВ «СОЮЗ -ЧК») звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до Головного управління МВС України в м. Києві про визнання неправомірними дій посадових осіб Головного управління МВС України в м. Києві та визнання нечинним акту позапланової перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов від 27 серпня 2010 року № 47 Головного управління МВС України в м. Києві.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно -правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

При цьому, як вбачається з позовної заяви, зміст викладених у ній вимог, у тому числі щодо визнання дій неправомірними, фактично зводиться до того, що позивач не погоджується з висновками, викладеними в акті позапланової перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов від 27 серпня 2010 року № 47 Головного управління МВС України в м. Києві та вважає їх такими, що не відповідають дійсності.

Однак, оскаржуваний акт відповідача не має обов'язкового характеру і не встановлює для позивача обов'язків, а тому він не є рішенням у розумінні п.1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскарження акту перевірки та викладених у ньому фактів і обставин, не може бути предметом самостійних вимог, оскільки він є доказом, який досліджується судом і висновки щодо правомірності викладених у ньому обставин, які стали підставою для прийняття певного рішення, суд викладає у мотивувальній частині постанови.

Отже, акти перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору. Вказаний висновок суду відповідає правовій позиції Вищого адміністративного суду України, наведеній у листі від 30.11.2009 року № 1619/10/13-09.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ - ЧК»у відкритті провадження в адміністративній справі про визнання неправомірними дій та визнання нечинним Акту позапланової перевірки від 27.08.2010 № 47 Головного управління МВС України в м. Києві.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадженні в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадженні в адміністративній справі.

4. У випадку оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

5. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок