Постанова від 04.08.2009 по справі 2а-24203/09/1270

Справа № 2а-24203/09/1270

Категорія № 6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

«04» серпня 2009 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Смішливої Т.В.

при секретарі : Попові М.Г. ,

за участю:

представника позивача: Батишева О.О. (довіреність від 08.01.09 року №4),

представника відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Свердловську до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення податкового боргу по земельному податку за період з 30.01.08 року по 30.04.09 року, -

ВСТАНОВИВ:

13.07.2009 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення податкового боргу по земельному податку за період з 30.01.08 року по 30.04.09 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Державне відкрите акціонерне товариство «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» (далі - ДВАТ «ЦЗФ «Маяк») зареєстровано виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області від 19.04.1997 року за реєстраційним № 13911200000000349.

За ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» обліковується податковий борг по земельному податку, який виник у період з 30.01.08 року по 30.04.09 року та складає 39 227,75 грн.

ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» не забезпечило виконання зобов'язань перед бюджетом по сплаті податків та погашенню податкового боргу за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, надав пояснення аналогічні викладеним у позові. Просив стягнути податковий борг по земельному податку у сумі 39 227,75 грн., шляхом звернення стягнення на активи боржника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином. Від нього на адресу суду надійшла заява про визнання позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Свердловську у повному обсязі. (а.с.33).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» зареєстровано виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області від 19.04.1997 року за реєстраційним № 13911200000000349 і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою Управління статистики у м. Свердловську №202 від 02.10.2007 року.(а.с.5,10).

ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» засновано шляхом перетворення ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» дочірнього підприємства державної холдингової компанії «Луганськвугілля» у державне відкрите акціонерне товариство. Згідно нової редакції Статуту ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» є правонаступником усіх майнових прав та обов'язків ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» ДП ДХК «Луганськвугілля».(а.с.6-9).

За ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» обліковується податковий борг з податку на додану вартість, який виник у період з 30.01.08 року по 30.04.09 року та складає 39 227,75 грн.

Вищевказана сума податкового боргу виникла з огляду на наступне.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. № 2535-ХП - використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Статтею 13 зазначеного Закону передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Платники земельного податку самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Статтею 17 Закону № 2535-ХП передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку сплачується щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

Відповідно до п.1.3 ст. Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене в установлений строк.

Таким чином до складу податкового боргу відносяться податкові зобов'язання визначені платником податків в деклараціях (розрахунках).

Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону У раїни «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Так, за період з 30.01.08 року по 30.04.09 року ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» має самостійно узгоджену суму податкового зобов'язання по земельному податку у сумі 11 058,50 грн., що підтверджується податковими розрахунками:

- податковий розрахунок з земельного податку №452 від 27.01.07 на суму 13936,98грн., а саме залишок у розмірі 1161,47 грн.(плата за грудень 2007 року - нараховано в особовому рахунку платника 30.01.08).(а.с.13).

- податковий розрахунок земельного податку №681 від 28.01.08 на суму 14330,34грн.;(а.с.14).

- податковий розрахунок земельного податку (уточнюючий до розрахунку земельного податку №1320 від 03.02.09) №4928 від 26.03.09 на суму 3566,69грн., оскільки, станом 30.04.09 р. в особовому рахунку платника згідно зазначеного розрахунку нараховано податкове зобов'язання лише за січень - 1070,47, за лютий - 1248,11грн. та за березень - 1248,11грн.(а.с.15,16).

Таким чином, залишок несплаченої суми податкового боргу складає 19058,50 грн.

Згідно пп.5.2.1. п.5.2 ст.5 ЗУ №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів .2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Підпункт 5.2.2 визначає строки та порядок адміністративного оскарження рішень контролюючого органу.

Згідно податкового повідомлення - рішення № 0000181640/0 від 11.03.09 були нараховані штрафні санкції на суму 19168,96 грн., вказане податкове повідомлення - рішення ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» не оскаржене і є узгодженим.(а.с.17).

Відповідно п.п. 16.1.1. п. 16 1 ст. 16 Закону України №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Підпунктом 16.3.3. вказаної статі передбачено, що при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.

Згідно п.п. 16.4.1. п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Так, згідно даних карток особових рахунків, ДВАТ «ЦЗФ «Маяк» має залишок несплаченої пені по земельному податку за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань, в загальному розмірі 1050,29 грн.(а.с.18-21).

Вказана сума пені по податку на додану вартість платником податків не сплачена у добровільному порядку.

Відповідно п.6.2.1 ст.6 Закону України №2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Відповідачу було вручено першу податкову вимогу за № 1/216 року від 11.04.2003 року та другу податкову вимогу за № 2/418 від 04.11.2003 року., податковий борг за якими не було сплачено.(а.с.12).

Таким чином, у відповідача утворилась податкова заборгованість на загальну суму 39 227,75 грн.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в України» зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі - Закон 2181) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 -ХІІ органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.

Факт наявності у відповідача несплаченого податкового боргу у сумі 39 227,75 грн. підтверджено матеріалами справи.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд дійшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,17,18, 87, 94, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Свердловську задовольнити повністю.

Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» (код 00178063) на р/р 33214811700074 КФК 13050102 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566 податковий борг по земельному податку у сумі 39 227,75 грн. (тридцять дев'ять тисяч двісті двадцять сім грн. 75 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя