Справа № 815/3762/15
про залишення позовної заяви без руху
03 липня 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , в якому позивач просить суд визнати неправомірними дії, бездіяльність відповідача щодо Указу Президента України №15/2015 від 14.01.2015р. «Про часткову мобілізацію» в частині звільнення у запас з військової служби позивача, зобов'язати відповідача виконати всі процесуальні дії, пов'язані із звільненням у запас з військової служби позивача згідно Указу Президента України №15/2015 від 14.01.2015р. «Про часткову мобілізацію».
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України у позовні заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; Відповідно до ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 4 ст. 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, що не допускає у прохальній частині позову формулювання вимог загального характеру.
Суд зазначає, що у прохальній частині адміністративного позову ОСОБА_1 позовні вимоги сформульовано недостатньо конкретно. Зокрема, у п. 2 позовних вимог вказано: «Визнати неправомірними дії, бездіяльність відповідача щодо Указу Президента України №15/2015 від 14.01.2015р. «Про часткову мобілізацію» в частині звільнення у запас з військової служби позивача». З наведеного формулювання неможливо встановити, чи оскаржуються позивачем дії, чи бездіяльність, та в чому саме дії та/або бездіяльність, які оскаржуються, полягають.
У п. 3 прохальної частини позову позивач просить «Зобов'язати відповідача виконати всі процесуальні дії, пов'язані із звільненням у запас з військової служби позивача згідно Указу Президента України №15/2015 від 14.01.2015р. «Про часткову мобілізацію», але при цьому не вказує, які саме дії повинен виконати відповідач.
Таким чином, суду не вбачається можливим визначити предмет даного адміністративного позову.
З урахуванням вище викладеного, суд дійшов висновку, що даний адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу надано термін для усунення зазначених недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність вимогам ст. 106 КАС України.
Керуючись ст. 106, ч.1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в п'ятиденний термін з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не виконання вимог суду щодо усунення недоліків у визначений судом термін, позовну заяву разом з додатками буде повернуто позивачу відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.М.Токмілова