Ухвала від 02.07.2015 по справі 910/16855/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

02.07.2015

Справа № 910/16855/15

Суддя Турчин С.О., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Юніком Авто", м. Київ

до Дочірнього підприємства "Нафтогазобслуговування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", м. Київ

про стягнення 668 817,20 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІКОМ АВТО» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Дочірнього підприємства «Нафтогазобслуговування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» про стягнення 668 817,20 грн.

Суд вважає за необхідне повернути позовну заяву з доданими до неї документами без розгляду з наступних підстав.

Пунктом 4 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду у випадку неподання доказів сплати судового збору у передбаченому порядку та розмірі.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються, зокрема, документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно із ст.ст.1, 2 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.

Статтею 4 вказаного Закону України встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 2% ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат (73 080,00 грн.). З позовних заяв немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 мінімальної заробітної плати (1218,00 грн.).

Крім того, відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня становить 1218,00 грн.

Таким чином, розмір судового збору за розгляд позовних заяв в господарському суді майнового характеру становить не менше 1827,00 грн. та не більше 73 080,00 грн., немайнового характеру - 1218,00 грн.

З тексту позовної заяви вбачається, що позивач звернувся до господарського суду міста Києва з вимогами майнового та немайнового характеру:

- стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 640 061,82 грн.;

- стягнути з відповідача суму пені у розмірі 26 579,89 грн.;

- стягнути з відповідача інфляційні втрати та 3% річних у розмірі 2 175,49 грн.;

- накласти арешт на майно та грошові кошти, що належать Дочірньому підприємству «Нафтогазобслуговування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Так, відповідно до п. 2.10. постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» від 21 лютого 2013 року N 7, у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з пунктом 3 статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.

Проте, до позовної заяви № 124 від 30 червня 2015 року в якості доказу сплати судового збору додано платіжне доручення № 425 від 30.06.2015 року, відповідно до якого судовий збір сплачено в розмірі 13 376,35 грн., тобто фактично лише за вимоги майнового характеру.

Таким чином, судовий збір за вимогу немайнового характеру сплачено не було.

Суд зазначає, що згідно правової позиції Вищого господарського суду України, викладеної, зокрема, у Постанові від 04.12.2012 року по справі № 5/5005/7237/2012, виконання позивачем вимог процесуального законодавства, які він зобов'язаний вчиняти до подання позову, не може здійснюватися після порушення провадження у справі.

Отже, суд позбавлений права прийняти позовну заяву до розгляду, а потім зобов'язувати позивача усувати вказані недоліки.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Додаток: позовна заява з додатками на 137 аркушах, в тому числі оригінал платіжного доручення № 425 від 30.06.2015 р. про сплату судового збору

Суддя С.О.Турчин

Попередній документ
46042517
Наступний документ
46042519
Інформація про рішення:
№ рішення: 46042518
№ справи: 910/16855/15
Дата рішення: 02.07.2015
Дата публікації: 08.07.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: