Єдиний унікальний номер: 378/1291/13-п
Провадження № 3/378/399/13
06.12.2013 року смт. Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Гуртовенко Р. В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, приватного підприємця, раніше до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП не притягувався, за ч. 4 ст. 85 КУпАП, -
За протоколом про адміністративне правопорушення №01291 від 08.11.2013 року, ОСОБА_1 08 листопада 2013 року о 16 год. 00 хв. на ставку без назви в с. Кривець Ставищенського району Київської області ловив рибу сіткоснастневим знаряддям лову „невод” та виловив свіжу рибу - карась в кількості 10 штук, окунь - 150 штук, загальною вагою 6 кілограм, та завдав збитків державі на суму 2720 грн., чим порушив п. 3.15 Правил спортивного та любительського риболовства України.
У відповідності зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із матеріалів справи встановлено, що в порушення вимог вищевказаних норм КУпАП в протоколі не зазначено повно суть адміністративного правопорушення, а саме: не вказано, на якому саме ставку, був здійснений вилов риби (з прив'язкою до місцевості та адміністративних меж населених пунктів відповідно до кадастрових планів земельних ділянок водного фонду), в розпорядженні якого органу він перебуває, хто ним фактично володіє та його використовує, за яким цільовим призначенням (на яких підставах), до протоколу не додано відповідні докази на підтвердження вказаних обставин, не зазначено нормативний акт, що визначає методику нарахування шкоди, спричиненої державі.
Крім того, додані докази належним чином не завірені, довідка -розрахунок не підписана начальником відповідного відділу.
Враховуючи, що направлені матеріали справи не відповідають вимогам ст. 251, 256 КУпАП вважаю, що справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно повернути начальнику Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 85, 251, 256 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП, відносно ОСОБА_1 необхідно повернути начальника Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В. Гуртовенко