Рішення від 19.06.2015 по справі 910/10555/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2015Справа №910/10555/15

Суддя Господарського суду міста Києва Підченко Ю.О.

За участю секретаря судового засідання Швеця С.С.

Розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011"

до відповідачів 1. Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

2. Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

про визнання права на розміщення легких збірно-розбірних конструкцій, визнання відсутнім права на демонтаж, вилучення, переміщення цих конструкцій, зобов'язання не чинити перешкоди у здійсненні господарської діяльності

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від першого відповідача: Куценко О.В. - старший юрисконсульт

від другого відповідача: Малічева Ю.К. - головний спеціаліст

У судовому засіданні 03.06.2015 на підставі ст. 77 ГПК України було оголошено перерву до 19.06.2015.

СУТЬ СПОРУ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовними вимогами до Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про:

- визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" права на розміщення легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012;

- визнанням відсутнім у Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) права вчиняти будь-які дії стосовно демонтажу, вилучення або у іншій спосіб переміщення легких збірно-розбірних конструкцій встановлених Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012;

- зобов'язання Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не чинити перешкоди Товариству з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" у здійсненні господарської (підприємницької) діяльності шляхом використання легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., встановлених в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012.

Сторін було належним чином повідомлено про час та місце проведення судового засідання, тому судом з урахуванням вимог ст. ст. 42, 43 ГПК України створені всі необхідні умови для вирішення спору на принципах змагальності, рівності учасників процесу перед законом.

Неприбуття у судове засідання представника позивача, який був належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання не перешкоджає розгляду спору по суті згідно вимог ст. 75 ГПК України, оскільки до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій.

Комунальне підприємство "Київблагоустрій" надало суду відзив на позовну заяву в якому стверджує, що ним не вчинялися дії стосовно перевірки правомірності розміщення належних позивачу тимчасових споруд (легких збірно-розбірних конструкцій), які знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", жодних рішень про демонтаж прийнято не було; просив у задоволенні позову відмовити.

Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надав відзив по справі в якому проти позову заперечив.

З'ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи та правову норму, яка підлягає застосуванню, заперечення відповідачів, суд встановив:

До прийняття рішення по справі позивачем заявлено клопотання згідно вимог ст.ст. 66, 67 ГПК України про застосування заходів забезпечення позову шляхом: заборони відповідачам та будь-яким іншим особам вчиняти будь-які дії щодо демонтажу, вилучення, переміщення належних позивачу легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., які знаходяться в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", та встановлені на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012.

Відповідно до вимог ст. 66, 67 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора, або з власної ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову у вигляді заборони відповідачеві вчиняти певні дії, у тому числі іншим особам, що стосуються предмета спору.

Згідно з абз. 3 п. 1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Абзацом 3 п. 3 даної постанови пленуму адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову. Тягар доказування покладається на особу, яка подала заяву про забезпечення позову.

Заявником не наведено та не надано достатньо обґрунтованих даних про існування обставин, що призведуть до неможливості чи утруднення виконання рішення суду. За такими обставинами заява позивача про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

Позов мотивовано тим, що 09.06.2012 між Головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (організатор конкурсу), Комунальним підприємством "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Шевченківського району" (Балансоутримувач-1), Комунальним підприємством "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району" (Балансоутримувач-2), Комунальним підприємством по ремонту і утриманню мостів і шляхів м. Києва "Київавтошляхміст" комунальної корпорації "Київавтодор" (Балансоутримувач-3) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Макс-Торг 2011» (Інвестор) було укладено інвестиційний договір № 049-13/і117, далі Договір, відповідно до предмету якого Інвестор зобов'язався здійснити заходи з облаштування об'єкту інвестування, визначені у п. 1.2 даного договору, та отримав право встановити і протягом дії цього договору користуватися легкими збірно-розбірними конструкціями, встановленими у відповідному пішохідному підземному переході відповідно до вимог чинного законодавства України, для своїх комерційних цілей, в тому числі вільно розпоряджатися такими конструкціями та надавати їх в користування третім особам на свій власний розсуд.

З додатків № 1-3 до Договору вбачається, що об'єктом інвестування є пішохідні підземні переходи у Шевченківському та Дніпровському районах міста Києва, загальною площею 25 645,90 кв. м.

Відповідно до п. 5.1.3 Договору Інвестор зобов'язаний здійснити заходи з облаштування об'єкту інвестування, визначені у п. 1.2 договору та фінансувати усі пов'язані з цим витрати відповідно до цього договору та умов інвестиційного конкурсу.

При цьому згідно з п. 5.2.1 Договору інвестор має право облаштувати об'єкт інвестування легкими збірно-розбірними конструкціями для комерційних цілей відповідно до умов чинного законодавства та цього договору.

Згідно з п. 5.2.2 Договору інвестор має право протягом дії цього договору користуватися встановленими легкими збірно-розбірними конструкціями для комерційних цілей, в тому числі надавати їх в користування, за умов, якщо це не заважає пасажиропотоку в підземному пішохідному переході. Термін дії даного договору складає 5 років (п. 11.1 Договору).

Позивач стверджує, що всі свої зобов'язання за Договором він виконав належним чином, приступив до виконання своїх зобов'язань, інвестуючи в облаштування підземних пішохідних переходів та відповідно до положень п. 5.2.1, 5.2.2. Договору встановив легкі збірно-розбірні конструкції, зокрема в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка" у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м. Однак, 15.04.2015 представниками відповідачів позивачу винесено приписи про демонтаж цих конструкцій протягом трьох днів.

Дослідивши правову норму, яка підлягає застосуванню у спірних відносинах сторін, суд дійшов висновку, що доводи позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню виходячи із наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.

Відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погодженні ними та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Позивачем в обґрунтування позовних вимог подано винесені 15.04.2015 Головним управлінням контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) приписи №№ 1505732, 1505733, 1505734, 1505735, 1505736, 1505737, 1505738, 1505739, 1505740, 1505276, 1505275, 1505277, 1505278, 1505279, 1505280, 1505281, 1505282, 1505283, 1505284, 1505285, 1505286, про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" Правил благоустрою м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051 у Шевченківському районі м. Києва, пл. Майдан Незалежності (підземний перехід).

Проте, надані позивачем приписи не стосуються об'єктів, що є предметом спору у даній справі.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", далі Закон, до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: 1) затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; 2) затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; 3) створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); 4) визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.

Згідно зі статтею 21 Закону розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об'єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Стаття 34 Закону визначає, що Правила благоустрою території населеного пункту - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - Типові правила) для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

У разі якщо відповідною сільською, селищною, міською радою не прийнято рішення про затвердження Правил, застосовуються Типові правила. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення до затверджених Правил.

Рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 затверджені Правила благоустрою міста Києва (далі - Правила), які визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Відповідно до п. 13.2.4 Правил всі малі архітектурні форми та тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності розміщуються з дотриманням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою, комплексної схеми тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, рішень Київської міської ради, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Згідно з п. 13.3.1 Правил у разі виявлення самовільно встановлених малих архітектурних форм, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, паспорти прив'язки яких анульовані або строк дії яких закінчився, Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вноситься припис його власнику (особі, яка здійснила встановлення) з вимогою усунення порушень шляхом демонтажу об'єкта протягом семи робочих днів, крім тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, відсутніх в матеріалах єдиної цифрової топографічної основи території міста Києва, на демонтаж яких надається один робочий день. Власник (особа, яка здійснила встановлення) проводить демонтаж з обов'язковим відновленням благоустрою території.

Відповідно до п. 19.1.1 Правил контроль за станом благоустрою міста, а також контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів", цих Правил здійснюється Головним управлінням контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке виконує функції інспекції з питань благоустрою в м. Києві, та управліннями (відділами) контролю за благоустроєм виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), а також Головним управлінням МВС України в м. Києві, іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в межах наданих повноважень, комунальними підприємствами, установами та організаціями, які несуть відповідальність за належне утримання об'єктів благоустрою.

Згідно з п. 19.2.1 Правил уповноважені працівники Головного управління контролю за благоустроєм мають право залучати спеціалістів структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), комунальних підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань у сфері благоустрою території міста, вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пунктом 20.2.1 Правил визначено, що якщо під час перевірки виявлені причини та умови, які можуть спричинити порушення благоустрою, посадова особа контролюючого органу зобов'язана скласти та видати офіційний документ - припис, який є обов'язковим для виконання в термін до трьох діб особами, які є відповідальними за утримання об'єктів благоустрою.

Стаття 33 ГПК України зобов'язує сторін довести ті обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до вимог статті 34 ГПК України визначає, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Втім ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили і оцінюються судом в розумінні вимог статті 43 ГПК України за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Доказів того, що відповідачами винесені приписи саме про демонтаж збірно-розбірних конструкцій за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка" у кількості 11 штук не подано, а отже не підтверджуються твердження позивача, що відповідачами позивачу винесено приписи про демонтаж цих конструкцій протягом трьох днів. Позивачем не доведено порушення чи оспорювання відповідачами прав позивача щодо розміщення збірно-розбірних конструкцій в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка" у кількості 11 штук.

За таких обставин, у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" до Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо:

- визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" права на розміщення легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012, слід вдімовити;

- визнанням відсутнім у Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) права вчиняти будь-які дії стосовно демонтажу, вилучення або у іншій спосіб переміщення легких збірно-розбірних конструкцій встановлених Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012, слід відмовити;

- зобов'язання Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не чинити перешкоди Товариству з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" у здійсненні господарської (підприємницької) діяльності шляхом використання легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., встановлених в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012, слід відмовити.

Витрати по сплаті судового збору в сумі 3 664,00 грн. покладаються на позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011", згідно ст. 44, 49 ГПК України.

У судовому засіданні, яке відбулося 19.06.2015, згідно частини 2 статті 85 ГПК України було проголошено скорочений текст рішення, а саме його вступну та резолютивні частини.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 21, 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", ст.ст. 509, 626, 627, 628 ЦК України, ст. ст. 42, 43, 33, 34, 43, 44, 49, 66, 67, 77, 82, 84, частиною другою та третьою ст. 85 ГПК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" до Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо:

- визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" права на розміщення легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012 - відмовити;

- визнанням відсутнім у Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) права вчиняти будь-які дії стосовно демонтажу, вилучення або у іншій спосіб переміщення легких збірно-розбірних конструкцій встановлених Товариством з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012 - відмовити;

- зобов'язання Комунального підприємства "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не чинити перешкоди Товариству з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011" у здійсненні господарської (підприємницької) діяльності шляхом використання легких збірно-розбірних конструкцій у кількості 11 штук, загальною площею 25 кв. м., встановлених в підземному пішохідному переході за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 1, ст. м. "Лук'янівка", на підставі інвестиційного договору № 049-13/і/117 укладеного 19.06.2012. - відмовити.

2. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

3. Витрати по сплаті судового збору в сумі 3 664,00 грн. покладаються на позивача у справі - Товариство з обмеженою відповідальністю "Макс-Торг 2011".

Повне рішення складено - 24.06.2015 року

Суддя Ю.О.Підченко