Ухвала від 22.06.2010 по справі 04/17-64А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

від "22" червня 2010 р. по справі № 04/17-64А

Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали по справі

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцький м'ясокомбінат №1"

про стягнення 150 072,72 грн.

суддя Філатова С.Т

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача: ОСОБА_1, дов. від 14.01.2010р.

від відповідача: н/в

СУТЬ СПОРУ:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами у Волинській області звернулась з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцький м'ясокомбінат №1" про стягнення в дохід державного бюджету 150 072 грн. 72 коп. економічних (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Волинській області проведено перевірку дотримання вимог розпорядження Волинської обласної державної адміністрації від 21.09.2007 року № 371 «Про заходи щодо стабілізації цін на основні продовольчі товари» зі змінами внесеними розпорядженням Волинської облдержадміністрації від 26.11.2007 року № 462 «Про внесення змін до розпорядження першого заступника голови облдержадміністрації від 21.09.2007 року № 371» Товариством з обмеженою відповідальністю «Луцький м'ясокомбінат № 1» (Акт перевірки від 25 грудня 2007року).

Перевіркою встановлено, що ТзОВ «Луцький м'ясокомбінат № 1» у період з 29.11.2007 року до 21.12.2007 року при реалізації м'яса яловичини застосовувались оптово-відпускні ціни з порушенням вимог п. 1.1. розпорядження Волинської облдержадміністрації від 21.09.2007 р. № 371 ( зі змінами).

Всього необгрунтовано одержана виручка в результаті порушення державної дисципліни цін в сумі 50 024 грн. 24 коп.

Згідно абз. 38 п.12 Додатку до постанови КМУ від 25.12.1996 року № 1548(зі змінами) обласній державній адміністрації надано право регулювати оптово-відпускні ціни, зокрема, на яловичину, свинину, шляхом декларування їх зміни.

Розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 21.09.2007 року № 371 «Про заходи щодо стабілізації цін на основні продовольчі товари» зі змінами внесеними розпорядженням Волинської облдержадміністрації від 26.11.2007 року № 462 «Про внесення змін до розпорядження першого заступника голови облдержадміністрації від 21.09.2007 року № 371» запроваджено режим декларування зміни оптово-відпускних цін, зокрема, на яловичину, свинину.

Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. № 1222 затверджено Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, де визначено обов'язкове декларування оптово-відпускних цін у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця на 1 відсоток, тому суб'єкти господарювання, які провадять діяльність з виробництва та/або реалізації продовольчих товарів, у разі зміни їх оптово-відпускних цін подають до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій декларацію за встановленою формою згідно з додатком до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари та інші необхідні документи.

Відповідно до ст.14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки за належністю.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. № 1222 передбачено, що Державна інспекція з контролю за цінами забезпечує контроль за додержанням державної дисципліни цін під час реалізації продовольчих товарів.

Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. №298/519 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 18.12.2001р. за № 1047/6238), зокрема у п. 1.4 передбачено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необгрунтованої виручки в результаті застосування цін (тарифів) з порушенням запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни.

Ухвалою суду від 26.02.2008р. провадження у справі було зупинено до вирішення справи №02/64-10А за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцький м'ясокомбінат №1" до Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про визнання нечинним рішення № 74-А від 28.12.2007р., зважаючи на те, що справи тісно взаємопов'язані і позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області грунтуються на оспорюваному рішенні № 74-А від 28.12.2007р.

25.05.2010р. позивач звернувся до суду з клопотанням №746/08-01 від 18.05.2010р. про поновлення провадження у справі №04/17-64А у зв'язку з набранням законної сили рішення від 13.04.2009р. по справі №02/64-10А за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцький м'ясокомбінат №1" до Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області про визнання нечинним рішення № 74-А від 28.12.2007р., яким у позові відмовлено.

Ухвалою суду від 01.06.2010р. провадження у справі поновлено.

Відповідач в судове засідання не з'явився, звернувся до суду з клопотанням від 21.06.2010р. про відкладення розгляду справи у зв'язку з відпусткою повноважного представника.

Пунктом 1.5 ст. 22 КАСУ передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо ліквідовано адміністративний суд, який розглядав справу.

Господарський суд Волинської області не уповноважений розглядати справи адміністративної юрисдикції з часу діяльності Волинського адміністративного окружного суду відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАСУ.

У пункті 2 ст. 22 КАСУ визначено, що питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

На підставі викладеного, керуючись п.п. 1, 2 ст. 22 КАСУ, господарський суд, -

ухвалив:

Передати адміністративну справу №04/17-64А за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцький м'ясокомбінат №1" про стягнення 150 072,72 грн. за підсудністю до Волинського адміністративного окружного суду.

Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана до Львівського адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом 5 днів з дня проголошення ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Філатова С. Т.