Ухвала від 02.07.2015 по справі 823/1580/15

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

02 липня 2015 року Справа № 823/1580/15

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до редакції газети «Черкаський край» про визнання незаконним рішення та поновлення на посаді,

ВСТАНОВИВ:

У Черкаський окружний адміністративний суд звернулася ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до редакції газети «Черкаський край» (далі - відповідач), в якій просить:

визнати поважною причину пропущення строку та поновити його;

визнати незаконним наказ головного редактора газети «Черкаський край» від 28.04.2011 №29 про звільнення позивача з посади відповідно до п.3 ст.40 Кодексу законів про працю України;

поновити її на посаді заступника відповідального секретаря газети «Черкаський край».

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку відмовити у відкритті провадження у справі з огляду на таке.

Згідно з ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Адміністративне судочинство відповідно до п.4 ч.1 ст.3 КАС України це діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.

Юрисдикція адміністративних судів згідно з ч.2 ст.17 КАС України поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

З матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач з відповідачем до часу виникнення спору перебував у трудових відносинах. Відповідач не є суб'єктом владних повноважень, а позивач у нього публічної служби не проходив.

Публічна служба відповідно до п.5 ч.1 ст.3 КАС України це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин на підставі п.1 ч.1 ст.15 глави 2 Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року відносяться до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ. Заявлений спір згідно зі ст.ст.21-22 Закону України від 7 липня 2010 року №2453-VI «Про судоустрій і статус суддів» належить до юрисдикції місцевого загального суду.

Тому суд дійшов висновку, що спір, який просить вирішити позивач, не є публічно-правовим, не відноситься до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися відповідно до норм цивільного процесуального кодексу України загальним місцевим судом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі. Копія ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами (ч.3 вказаної статті Кодексу).

Врахувавши викладене, суд дійшов висновку відмовити у відкритті провадження у справі.

Оскільки позивач не сплачував судового збору за подання позову, підстави для його повернення згідно зі ст.94 КАС України відсутні.

Керуючись ст.ст.2-13, 109-110, 160-165, 254-256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. У відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до редакції газети «Черкаський край» про визнання незаконним наказу головного редактора газети «Черкаський край» від 28.04.2011 №29 про звільнення її з посади та поновлення на посаді заступника відповідального секретаря цієї газети відмовити.

2. Роз'яснити позивачу про належність цього позову до юрисдикції місцевого загального суду.

3. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом 5 днів з дня отримання ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

4. Копію ухвали та позовну заяву з доданими до неї матеріалами направити позивачу.

Суддя А.М. Бабич