Ухвала від 16.06.2015 по справі 814/1904/15

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

16 червня 2015 р. Справа № 814/1904/15

Суддя Миколаївського окружного адімністративного суду Гордієнко Т. О., розглянула позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1, вул. Світла, 4, м. Миколаїв, 54038

доОСОБА_2, вул. Світла, 4(АДРЕСА_1, 54040), м. Миколаїв, 54038 ОСОБА_3, вул. Світла, 4(АДРЕСА_1, 54040), м. Миколаїв, 54038

третя особаСлужба з захисту прав дітей Заводського району м. Миколаєва, вул. Чигрина, 9, м. Миколаїв, 54020

провизнання незаконними дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 ОСОБА_3 про визнання незаконними дій щодо реєстрації у житловому будинку № 4 по вул. Світлій у м. Миколаєві.

Згідно ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За змістом ст. 3 цього ж Кодексу справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Отже, виходячи з приписів вищенаведених правових норм, суб'єкт владних повноважень повинен бути стороною у справі ( або позивачем, або відповідачем) та між сторонами повинні виникнути публічно-правові відносини.

Заявник в цій позовній заяві визначила суб'єктний склад сторін, якими і позивач, і відповідач є фізичні особи, які не виконують владні управлінські функції.

Таким чином, цю позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

У разі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.

Позивач не позбавлений права звернутись до загального місцевого суду для захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VІ в разі залишення заяви без розгляду, сплачена сума судового збору повертається позивачу.

Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі надіслати позивачу.

3. Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" повернути судовий збір у сумі 73, 08 грн., сплачений квитанцією від 05.06.2015 № 224.

Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Т. О. Гордієнко