Постанова від 11.06.2015 по справі 814/1720/15

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

11 червня 2015 року Справа № 814/1720/15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т.О., за участю секретаря судового засідання Майстренка С.Л., позивача ОСОБА_1 , пр. відповідача ОСОБА_2 розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1

доЛенінського районного військового комісаріату міста Миколаєва, пр-т Миру, 24-А, м. Миколаїв, 54034

провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Ленінського районного військового комісаріата м. Миколаєва про визнання протиправними дії щодо призову за мобілізацією та вручення повістки про призов за мобілізацією, визнання протиправними дії щодо вилучення військового квитка та зобов'язання видати військовий квиток.

Позивач обґрунтовує позов тим, що в Україні не введено військового стану, компетентні органи влади не приймали з цього приводу жодних нормативних документів, на території України мирний час , тому відповідач не має права призову позивача за мобілізацією.

Відповідач надав заперечення проти позову, просить у задоволенні позову відмовити, оскільки діяв відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з метою вжиття заходів щодо мобілізації людських ресурсів з метою приведення Збройних Сил України у стан повної готовності.

У судовому засіданні судом було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухав пояснення представників сторін, дослідив матеріали справи суд прийшов до наступного висновку:

Позивач 22.05.2015 року пройшов обстеження та медичний огляд у Ленінському РВК м. Миколаєва. За висновком військово-лікарської комісії ОСОБА_3 визнано придатним до військової служби (крім ВДВ). В зв'язку із незгодою позивача з висновком військово-лікарської комісії, він був направлений для перевірки висновку комісією вищого рівня - ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка підтвердила висновок військово-лікарської комісії Ленінського РВК.

Позивач отримав повістку 26.05.2015 року про необхідність прибуття на збірний пункт Ленінського РВК 28.05.2015 о 9:00 год.

В судовому засіданні позивач пояснив, що має ряд хвороб, тому він не може бути призваний за мобілізацією та вважає висновки військово-лікарської комісії некомпетентними.

Крім того, 22.05.2015 року позивач звернувся до військового комісару ленінського РВК м. Миколаєва із заявою про видачу військового квитка замість тимчасового посвідчення.

Указом Президента України від 14.01.2015 року № 15/2015 « Про часткову мобілізацію» постановлено оголосити та провести протягом 2015 року часткову мобілізацію (далі - мобілізація) у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом. Мобілізацію провести в т.ч. на території Миколаївської областей. Здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

Відповідно до ч.8 ст.4 Закону України « Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію » з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Статтею 3 Закону України « Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що мобілізаційна підготовка та мобілізація є складовими частинами комплексу заходів, які здійснюються з метою забезпечення оборони держави, за винятком цільової мобілізації.

Зміст мобілізаційної підготовки становить: підготовка Збройних Сил України, інших військових формувань до проведення мобілізації; військовий облік військовозобов'язаних і призовників; підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів військовозобов'язаних і призовників для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу; проведення військово-економічних мобілізаційних навчань і тренувань.

Згідно зі п.п.9,10 ст.1 Закона України « Про військовий обов'язок та військову службу» передбачено, що військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних.

Таким чином, в зв'язку з тим, що в Україні Президентом України прийнято указ про часткову мобілізації та введено особливий стан, відповідачу надані повноваження по виклику військовозобов'язаних з метою проходження ними медичного огляду та оформлення військово-облікових документів, тому позовні вимоги в частині визнання дій протиправними щодо призову за мобілізацією та вручення повістки задоволенню не підлягають. Питання незгоди позивача з висновком військово-лікарської комісії при розгляді цієї справи не вирішується.

Позовні вимоги в частині визнання протиправними дії по вилученню військового квитка та зобов'язання видати військовий квиток також задоволенню не підлягають, оскільки позивач з'явився у військовий комісаріат 22.05.2015 року з тимчасовим посвідченням, а не з військовим квитком, написав заяву про видачу йому військового квитка. Представник відповідача в судовому зсіданні пояснив, що позивачу вже 25.05.2015 року був виготовлений військовий білет, але позивач не з'явився за ним та не приніс фотографію, тому він є недійсним.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України суд повинен перевірити, чи діяв суб'єкт владних повноважень на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Позивач всупереч ст.71 КАС України не довів суду ті обставини, якими він обґрунтовує позов, не зазначив, яку норму права порушив відповідач.

Згідно ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.

Таким чином, відповідач діяв законно й правомірно, відповідно до вимог чинного законодавства, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись статтями 11, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Т. О. Гордієнко

Повний текст постанови складено відповідно до частини 3 статті 160 КАС України та підписано суддею 15.06.2015.